Smartfon i tablet Sony Xperia Z2 będą wspierać nowy MHL 3.0

Smartfon i tablet Sony Xperia Z2 to pierwsze urządzenia mobilne, które wspierają standard MHL 3.0. Dzięki temu po podłączeniu ich do telewizora za pomocą specjalnego kabla MHL będzie możliwe odtwarzanie materiałów wideo o jakości 4K.

Smartfon Xperia Z2 i tablet Xperia Z2 Tablet to dwa najnowsze urządzenia w ofercie Sony. Nowe sprzęty od japońskiego producenta wyróżnia na tle konkurencji wsparcie dla standardu MHL w jego trzeciej wersji. Oznacza to, że chipset w nowych urządzeniach Sony z linii Xperia Z2 pozwoli nie tylko na rejestrowanie filmów o jakości 4K, ale też na odtwarzanie ich bezpośrednio z urządzenia mobilnego na kompatybilnym telewizorze.

Standard MHL umożliwia przesyłanie obrazu z urządzeń mobilnych prosto do portu HDMI w telewizorze. Transfer realizowany jest bezpośrednio z portu microUSB. Trzecia wersja standardu MHL, zaprezentowana po raz pierwszy na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie, oferuje znacznie większą przepustowość w porównaniu do poprzednika. Mowa tutaj o transferze wideo rzędu 6 Gbps.

Zobacz również:

Smartfon i tablet Sony Xperia Z2 będą wspierać nowy MHL 3.0

MHL 3.0 umożliwia tym samym przesyłanie z telefonu lub tabletu na telewizor wideo w jakości 4K w czasie rzeczywistym. Obecne w smartfonie i tablecie Sony Xperia Z2 złącze MHL 3.0 umożliwia nie tylko odtwarzanie filmów, ale też jednoczesne zasilanie urządzenia mobilnego. Dzięki temu podłączony do telewizora smartfon lub tablet nie rozładują się w połowie odtwarzania.

źródło: engadget.com