Smartfon otworzy i uruchomi silnik samochodów firmy Hyundai

Hyundai przedstawił koncepcyjny samochód, w którym zaprezentował kolejny interesujący sposób na wykorzystanie smartfonów.

Smartfony szybko opanowują rynek mobilny powodując, że wielu z nas nie wyobraża już sobie bez nich życia. Ich wydajność i możliwości stale rosną, co pozwala na znalezienie dla nich coraz to nowych zastosowań. Ostatnim tego przykładem jest koncepcyjny samochód Hyundai New Generation i30, który można otworzyć i uruchomić właśnie za pośrednictwem smartfona. Rozwiązanie to stanowi element projektu Hyundai Connectivity Concept, zostało opracowane przy współpracy z firmą Broadcom i opiera się na technologii Near field communication (NFC).

To jednak nie wszystkie możliwości tego projektu. Pozwala on bowiem na przechowywanie profili użytkowników, co oznacza, że samochód będzie dostosowywał się do preferencji użytkownika, który go uruchomi (mowa tutaj np. o ustawieniu foteli i lusterek). Zapewnia też dostęp do takich danych, jak książka telefoniczna oraz pozwala na zarządzania systemem audio. Co więcej, umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona.

Problemy

Sam pomysł jest bardzo interesujący, lecz z pewnością jego twórcy muszą poradzić sobie jeszcze z różnymi problemami. Mnie np. bardzo interesuje, co się stanie, gdy rozładuje się nam smartfon? Naturalnym rozwiązaniem wydaje się tutaj dołączenie zwykłych kluczyków...Ponadto mam obawy co do bezpieczeństwa takiego rozwiązania, które może stać się dużym ułatwieniem dla złodziei samochodów.

Kiedy premiera?

Samochody wykorzystujące Hyundai Connectivity Concept powinny się pojawić na rynku w 2015 roku.


Zobacz również