Smartfon: to przez niego gorzej pracujesz

Smartfon to przydatne urządzenie, które może jednak negatywnie wpływać na twoją wydajność w pracy.

Smartfony to miniaturowe komputery, które potrafią naprawdę wiele. Niestety z punktu widzenia pracodawcy często okazują się złodziejami czasu oraz powodują, że pracownik staje się mniej wydajny (dotyczy osób, które nie mogą obyć się bez swojego ukochanego smartfona). Oto kilka przykładów potwierdzających, że tak faktycznie jest.

1. Dzięki wpatrywaniu się w świecący ekran smartfona nie macie szans na dobrze przespaną noc. To zaś oznacza, że czas na odpoczynek nie został efektywnie wykorzystany. Z pewnością odbije się to później na wydajności w pracy...

Zobacz również:

  • Chcesz korzystać z Xiaomi Pay? Oto wszystkie polskie banki, które obsługują płatności zbliżeniowe Xiaomi

2. Powiadomienia to świetna funkcja smartfonów. Jeżeli jednak z niecierpliwością czekasz po północy np. na informacje, czy ktoś polubił jedno z twoich zdjęć na Facebooku, nie jest dobrze...W ciągu dnia (w pracy) też będziesz na nie czekał...

3. E-maile są szczególnie szkodliwe dla wydajności w pracy. Dlaczego bowiem przy okazji sprawdzania poczty firmowej nie zająć się też prywatną? To nic, że firmowy e-mail był jeden, a prywatnych dziesięć. Odpowiedzieć należy na wszystkie!

4. Jeżeli na każde pytanie szukasz odpowiedzi za pomocą wyszukiwarki Google, nie wpływa to dobrze na twoją pamięć.

5. Pewnie myślisz, że gra w modelu freemium ze względu na swoje ograniczenia czasowe (nie chcąc płacić musisz długo czekać, aby np. przejść do następnego poziomu) nie wpływa za bardzo na twoją wydajność w pracy. I pewnie by tak było, gdyby faktycznie chodziło o jedną grę a nie o 15. Gdy bowiem w ostatniej grze trafiasz na przymusowy "postój", pierwsza...ponownie gotowa jest do zabawy.

6. Robienie wielu rzeczy naraz wpływa negatywnie na wydajność. Tak będzie np., gdy podczas pracy "esemesujesz". Dołóżmy jeszcze do tego, że jesteś np. kierowcą ciężarówki...

7. Nauczyciele twierdzą, że smartfony (i inne mobilne gadżety) nie pozwalają się odpowiednio skupić uczniom oraz sprawiają, że mają oni problemy z komunikacją. Co prawda nie jesteś uczniem, ale twój telefon też negatywnie wpływa na twoją koncentrację.

8. Nawet gdy nie korzystasz ze smartfona w pracy, wpływa on na twoją wydajność. Naukowcy z University of Southern Maine twierdzą, że już sama jego obecność może cię rozpraszać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: