Smartfon z Androidem może ułatwić podróżowanie

Korzystający ze smartfonów z systemem Android mogą skorzystać z trzech usług - portalu i dwóch aplikacji, dzięki którym ich podróż może być prostsza.

Dla użytkowników smartfonów z Androidem, dostępne są trzy usługi ułatwiające podróżowanie. Dzięki nim, można wyszukać stacje benzynowe z tanim paliwem, sprawdzić połączenia komunikacją miejską, a także znaleźć chętnych do podzielenia się samochodem na wyznaczonej trasie.

Tankowanie z wersją light portalu StacjeBenzynowe.pl

Dzięki wersji light serwisu StacjeBenzynowe.pl kierowcy mogą sprawdzić znajdujące się najbliżej stacje benzynowe wraz z aktualnymi cenami za litr benzyny. Stacja benzynowa z najtańszym paliwem wyświetla się zawsze na zielono. Nowe ceny wprowadzane są przez korzystających z serwisu użytkowników, a jest ich ponad 79 tysięcy. Dodatkowo kierowcy mogą zapisywać wszystkie swoje ostatnie tankowania i podliczać wydatki na benzynę, a także zapisywać w aplikacji swoje ulubione stacje benzynowe. W serwisie dostępnych jest ponad 9 tysięcy stacji.

Podróż komunikacją miejską z jakdojade.pl

Dla gotowych zrezygnować z przejazdu samochodem, najkrótsze trasy przejazdu komunikacją miejską prezentowane są w aplikacji jakdojade.pl. W tej bezpłatnej usłudze można wyszukać połączenia komunikacji publicznej, pociągów i szybkiej kolei miejskiej w  Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Toruniu,  Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Jak zapewniają twórcy aplikacji, transfer danych ograniczony jest do minimum, a raz sprawdzona trasa zapisuje się automatycznie i nie trzeba ponownie łączyć się z internetem w celu jej sprawdzenia.  Jakdojade.pl łączy się również z GPSem użytkownika dzięki czemu szybko odnajduje jego obecna lokalizacje.

Dzielenie się autem z carpooling.pl

Ostatnia aplikacja na Androida czyli carpooling.pl przeznaczona jest dla gotowych podzielić się autem na danej trasie. Znajduje się w niej ponad 600 000 ofert transportu nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Użytkownicy aplikacji w łatwy sposób wyszukają interesujące ich oferty przejazdu wraz z informacją o miejscowościach pośrednich na trasie, godzinie odjazdu, liczbie wolnych miejsc czy marce samochodu. Kobiety zainteresowane dzieloną podróżą mogą wyszukać przejazdy oferowane tylko przez inne kobiety, a niepalący mogą sprawdzić stosunek do palenia w samochodzie wybranego kierowcy. Proponujący wykorzystanie własnego samochodu lub poszukujący innego kierowcy dzielą się kosztami przejazdu i dzięki temu zaoszczędzają na podróży.

Wersja mobilna portalu StacjeBenzynowe.pl i aplikacje na smartfony z systemem Android dostępne są pod adresami:

http://lajt.stacjebenzynowe.pl/

http://market.android.com/details?id=com.citynav.jakdojade.pl.android

http://market.android.com/details?id=com.carpooling.android.pl