Smartfon z nagrodą Red Dot

Smartfon nazwany Double zdobył prestiżową nagrodę Red Dot za najlepsze wzornictwo. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma ciekawymi rozwiązaniami takimi jak niewielkie panele słoneczne umieszczone na jego obudowie czy "dwustronność".

Projekt nagrodzonego urządzenia wykonała firma ZTE Corporation. W jej wizji oryginalnego telefonu komórkowego znajdziemy między innymi charakterystyczny zielonkawy zawias. Pozwala on obracać "skrzydełka" urządzenia o 360 stopni. Oba pokryto malutkimi ogniwami fotowoltaicznymi umożliwiającymi szybkie i proste naładowanie baterii urządzenia. W smartfonie Double znajdziemy także 3,2-calowy wyświetlacz LCD reagujący na dotyk oraz dodatkowy przezroczysty wyświetlacz, na którym pojawiają się ikonki odebranej poczty email czy wiadomości sms. Niestety nagrodzony telefon wciąż pozostaje w fazie projektu i nie wiadomo czy kiedykolwiek trafi w ręce konsumentów.

Nagroda Red Dot przyznawana jest w międzynarodowym konkursie organizowanym od 1955 roku przez Design Zentrum Nordrhein Westwfalen z niemieckiego Essen. Zdobyć mogą ją między innymi projektanci i producenci sprzętu (mebli, narzędzi czy samochodów) wyróżniającego się oryginalnym wzornictwem czy autorzy oryginalnych kampanii reklamowych. Uznawana jest za najbardziej znaną i prestiżową nagrodę tego typu.

Zobacz również:

  • Motorola zdobywa nagrodę Red Dot Award: Product Design 2021
  • Nagroda Nobla w dziedzinie fizyki zdobyta przez 3 naukowców
  • To urządzenie otrzymało nagrodę Dysona. Co robi?