Smartfona Galaxy S z płaskim ekranem w przyszłości nie kupisz

Samsung poważnie rozważa zastosowanie w przyszłych modelach smartfonów z linii Galaxy S wyłącznie zakrzywionych ekranów.

W 2015 roku firma Samsung wprowadziła na rynek dwa flagowe smartfony z rodziny Galaxy S: model Galaxy S6 wyposażony w "płaski" ekran i model Galaxy S6 Edge, który posiadał ekran zakrzywiony wzdłuż dwóch dłuższych boków. Podobne rozwiązanie zastosowała w stosunku do tegorocznych flagowców, czyli Galaxy S7/Galaxy S7 Edge. Dzisiaj wiemy już jednak, że w przyszłości koreański producent zamierza zrezygnować z takiej polityki wydawniczej. Wszystko za sprawą ogromnej popularności "zakrzywionych" modeli wśród konsumentów.

"Samsung uznał, że zakrzywiony ekran może być znakiem rozpoznawczym linii smartfonów Galaxy S, jeżeli uda się zapewnić użytkownikowi zróżnicowanie doświadczeń za pośrednictwem oprogramowania i przyjaznych dla takiego panelu funkcji" - cytuje słowa Koh Dong-jin (szef mobilnego działy Samsunga) serwis The Korea Times.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej
  • Apple pokonane, Samsung triumfuje. Analizujemy, co doprowadziło do upadku giganta

Sygnał, że Samsung poważnie może rozważać takie rozwiązanie otrzymaliśmy jednak już kilka dni dni temu. Zaprezentował on bowiem światu swój kolejny fablet - model Galaxy Note 7 - który dostępny jest tylko w wersji dysponującej zakrzywionym ekranem, lecz w odróżnieniu od obecnych Galaxy S7 nie posiada w nazwie słowa "Edge". Podsumowując to wszystko wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że w 2017 roku będziemy świadkami premiery "zakrzywionego" modelu Galaxy S8.