Smartfonów z Tizen OS jednak na razie nie będzie

Dokładnie 12 maja pisałem o planach Samsunga, który miał pokazać wkrótce nowy smartfon z systemem Tizen. 2 czerwca ogłoszono, że pierwszym urządzeniem tego typu będzie Samsung Z, a 11 lipca już wiadomo -jego premiera została przesunięta. Znowu.

Samsung Z miał zostać pokazany w tym tygodniu w Moskwie, gdzie zwołano zjazd dla deweloperów tego systemu, jednak zostało to odwołane na dzień przed imprezą, a uczestnicy zobaczyli tylko prototypy. Dlaczego? Oficjalny powód nie został podany, jednak jak doniosła pewna japońska strona, której udało się porozmawiać z inżynierami Samsunga, firma nadal waha się nad wprowadzaniem systemu, ponieważ tak do końca nie jest pewna, czy na globalnym rynku jest miejsce dla trzech poważnych graczy. Zapewne mieli na myśli Androida oraz iOS. Z drugiej jednak strony Samsung obiecuje, że smartfon pojawi się Rosji w tym roku, ale nieco później, niż planowano.

Smartfonów z Tizen OS jednak na razie nie będzie

Ponieważ poprzednie informacje mówiły o jesieni, wychodzi na to, że u naszych wschodnich sąsiadów smartfon z Tizen zadebiutuje w zimie. Inny prawdopodobny powód przesunięcia daty premiery to mała liczba aplikacji, jakie istnieją pod ten system. Niemądrze byłoby wypuszczać smartfona, do którego istniałaby tylko garstka apek, prawda?

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem