Smartfony Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL oficjalnie zaprezentowane. Było na co czekać?

Nie da się jednoznacznie powiedzieć o nowych smartfonach Google, że są WOW. Niewiele aspektów wizualnych lub danych ze specyfikacji technicznej powoduje w nas szybsze bicie serca. Mimo wielu wycieków przed premierą Pixel 3 i Pixel 3 XL pozostawały jednymi z najbardziej wyczekiwanych smartfonów tego roku. Czy ta ekscytacja jest uzasadniona?

Google Pixel 3

Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL mają przede wszystkim nieco większe ekrany od swoich poprzedników. Wyświetlacze OLED mają odpowiednio 5,5 cala (Full HD+) oraz 6,3 cala (QHD+) przy zachowaniu podobnych gabarytów jak Pixel 2 i Pixel 2 XL. Redukcji poddano przestrzeń nad i pod wyświetlaczami. W większym Pixelu 3 XL na górze znalazło się charakterystyczne dla współczesnych smartfonów wycięcie (tzw. notch). Jeśli za nim nie przepadacie, wybierzcie mniejszego Pixela 3, który go nie ma.

Wizualnie o rewolucji mowy być nie może. Zarówno przód, jak i tył obu smartfonów chroni powłoka Gorilla Glass 5. Na szczęście podniesiono odporność na zabrudzenie i wodę (certyfikat IP68). Nowością w serii Pixel jest również wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. Pixel 3 XL dostał baterię o pojemności 3420 mAh (nieco mniej niż u poprzednika). Za to mniejszy Pixel 3 otrzymał ogniwo o zwiększonej pojemności 2915 mAh.

Google nie decyduje się na eksperymenty z czytnikiem linii papilarnych pod taflą wyświetlacza i umieszcza je w dobrze znanym miejscu - na tylnej obudowie. Tam też znajdziemy tylko jeden główny aparat o rozdzielczości 12,2 MP z optyczną stabilizacją i obiektywem o jasności f/1.8. Z przodu znajdziemy dwa aparaty 8 MP z obiektywem standardowym f/1.8 i szerokokątnym f/2.2.

Od strony wydajności o wszystko zadba najwydajniejszy Snapdragon 845 z dość standardowymi 4 GB pamięci RAM. Niezbyt dobrą wiadomością jest też brak gniazda dla karty microSD. Warto o tym pamiętać, decydując się na jeden z dostępnych wariantów pojemności pamięci na dane - 64 i 128 GB. Od strony systemowej mamy oczywiście najnowszego Androida 9 Pie.

Europejskie ceny smartfonu Google Pixel 3 kształtują się na poziomie 850 euro (64 GB) i 950 euro (128 GB). Za większego Pixela 3 XL trzeba będzie dać 950 euro (64 GB) i 1050 euro (128 GB).