Smartfony HTC: akumulator naładujemy znacznie szybciej

Ładowarka Rapid Charger 2.0 to najnowsze akcesorium firmy HTC, które pozwalać ma na znacznie szybsze naładowanie akumulatora wybranych modeli smartfonów, np. One M8.

Rynek mobilny w ostatnich latach przeszedł ogromną przemianę dzięki pojawieniu się na nim oferujących nieporównywalnie większe możliwości od zwykłych komórek smartfonów. Niestety podobnego rozwoju nie doświadczyliśmy w zakresie zasilania, co oznacza dla wielu z nas, że nasz ukochany smartfon musimy codziennie podłączać do gniazdka elektrycznego.

HTC Rapid Charger 2.0

W ostatnim okresie producenci sprzętu postanowili jednak nieco ułatwić nam życie. Poza wprowadzeniem technologii mających wydłużyć czas pracy na baterii zaoferowali bowiem możliwość skorzystania z bezprzewodowego ładowania oraz ładowarek, które są w stanie w bardzo krótkim czasie naładować akumulator. Dzisiaj do tego grona dołączyła firma HTC: na jej stronie internetowej pojawiła się ładowarka Rapid Charger 2.0 wykorzystująca zalety technologii Qualcomm Quick Charge 2.0.

Smartfony HTC: akumulator naładujemy znacznie szybciej

HTC Rapid Charger 2.0

Rapid Charger 2.0 pozwalać ma na naładowanie akumulatora wybranych smartfonów HTC nawet o 40% szybciej. W specyfikacji technologii Qualcomm Quick Charge 2.0 czytamy też, że w 30 minut naładujemy w 60 procentach akumulator o pojemności 3300 mAh.

Wspierane smartfony

HTC One M8, HTC One M8 Harmon Kardon Edition, HTC One E8, HTC One Remix, HTC Desire EYE. Model One M7 też naładujemy szybciej, ale nie aż tak szybko, ponieważ wspiera technologię Qualcomm Quick Charge w wersji 1.0.

Cena i dostępność

Niestety obecnie nie mamy informacji na ten temat. Warto jednak dodać, że podobna ładowarka Motoroli została wyceniona na 35 USD.