Smartfony HTC w kolejce po system Android 5.0 Lollipop

Po premierze nowego systemu operacyjnego Google do smartfonów i tabletów kolejni producenci pracują nad tym, by produkty z ich oferty doczekały się aktualizacji do Androida w wersji 5.0 Lollipop. Wśród takich firm jest tajwańskie HTC. Do sieci trafiła tabela wskazująca kiedy posiadacze poszczególnych telefonów mogą spodziewać się uaktualnienia.

HTC już po ogłoszeniu przez Google trwających prac nad rozwojem Androida L zapowiedziało, że w przeciągu 90 dni od rynkowej premiery nowego oprogramowania udostępni swoim użytkownikom możliwość zaktualizowania systemu do najnowszej wersji. Dotyczy to dwóch topowych smartfonów producenta, czyli HTC One M8 i starszego HTC One M7. Do tej pory nie wiedzieliśmy jednak, co z pozostałymi sprzętami oraz telefonami zaprezentowanymi już po złożeniu tej deklaracji.

W sieci pojawiła się grafika rozwiewająca nieco wątpliwości. Wynika z niej, że Android 5.0 Lollipop ma trafić na znacznie więcej urządzeń. Pierwszymi zaktualizowanymi sprzętami w ofercie HTC mają być, co nie jest zaskoczeniem, smartfony tajwańskiego producenta w wersji bez nakładek, czyli tzw. Google Play Edition. Dla nich paczka z aktualizacją ma zostać udostępniona w listopadzie lub grudniu. Posiadacze smartfonów z nakładkami muszą niestety poczekać do przyszłego roku.

Aktualizacja do Androida 5.0 Lollipop do smartfonów HTC One M7 i HTC One M8 przewidziana jest na styczeń lub luty 2015 roku. Właściciele obu telefonów w wersji z dwoma slotami na kartę SIM mogą być zmuszeni poczekać na uaktualnienie nawet do marca. Razem z tymi sprzętami ma zostać zaktualizowany HTC One E8, HTC Butterfly 2 oraz najnowszy HTC Desire Eye. To na szczęście nie koniec planów HTC związanych z "lizakiem", ale posiadacze One Mini, One Mini 2, One Max, Desire 816 i Butterfly S dostaną Androida 5.0 Lollipop nie wcześniej, niż w marcu lub nawet kwietniu przyszłego roku.

źródło: android-revolution-hd.blogspot.de