Smartfony HTC z aktualizacjami co miesiąc? To nierealne...

Smartfony HTC na pewno nie będą otrzymywały comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa.

Jason Mackenzie, dyrektor HTC America, zamieścił na Twitterze bardzo ważny wpis:

Smartfony HTC z aktualizacjami co miesiąc? To nierealne...

Smartfony HTC - regularne aktualizacje Androida nierealne

Odniósł się w nim do comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa, które zapowiedziała firma Google, i które miałyby trafiać do użytkowników smartfonów z Androidem. Jego zdaniem ze strony HTC nie jest możliwe dotrzymanie takiego zobowiązania ponieważ przygotowanie i udostępnienie aktualizacji to nie wszystko. Proces jej dostawy do użytkownika spowalniany jest bowiem przez element pośredni, którym są operatorzy komórkowi.

Podsumowując, Mackenzie deklaruje, że firma HTC zrobi wszystko, aby opracowywać regularnie aktualizacje. Gwarancji, że będą one trafiały na jej smartfony co miesiąc dać jednak nie może.

Zobacz również:

  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie
  • Jaki smartfon 5G do 1500 zł? Najlepsze smartfony z dostępem do sieci 5G

Luka Stagefright

Warto przypomnieć, że firma Google zapowiedziała udostępnianie comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa dla urządzeń z Androidem po wykryciu szalenie groźnej luki Stagefright, za pośrednictwem której bardzo łatwo można było przejąc kontrolę nad atakowanym smartfonem. Do wprowadzenia podobnego systemu zobowiązały się niedługo później firmy Samsung i LG.

Regularne aktualizacje dla Nexusów

Oczywiście w najlepszej sytuacji są tutaj użytkownicy urządzeń z linii Nexus, którzy mogą być pewni regularnych dostaw aktualizacji. Firmy Samsung i LG będą musiały zmierzyć się z tym samym problemem co HTC. Ciekawe, czy pomimo tego uda im się dotrzymać słowa.