Smartfony HTC z certyfikatem Sony PlayStation nadchodzą

Z informacji podanych przez serwis Pocket-lint wynika, że HTC jako pierwsza firma poza Sony będzie oferowała smartfony posiadające certyfikat PlayStation. To świetna informacja dla zwolenników sprzętu tajwańskiej firmy, którzy są dodatkowo wielkimi amatorami mobilnej rozrywki.

Wybrane smartfony HTC być może będą się mogły wkrótce pochwalić pewnym istotnym dodatkiem, który pozwoli im na przebicie konkurencji w zakresie oferowanej rozrywki. Według informacji podanych przez serwis Pocket-lint otrzymają one bowiem jako pierwsze "zewnętrzne" urządzenia certyfikat Sony PlayStation. Posiadanie go oznacza, że będą one pozwalały swoim właścicielom na zabawę z konsolowymi grami.

Do tej pory jedynymi smartfonami, które dysponowały wspomnianym certyfikatem były modele z rodziny Xperia (pierwszym z nich był model Play). Podczas zeszłorocznej prezentacji przenośnej konsoli PlayStation Vita firma Sony poinformowała jednak bez podawania jakichkolwiek szczegółów o zamiarze rozszerzenia swojego "rozrywkowego" programu.

Jeżeli opisane doniesienia są prawdziwe, partnerstwo pomiędzy Sony i HTC zostanie ogłoszone na zbliżających się targach MWC 2012 w Barcelonie. Proces certyfikacji powinien się natomiast rozpocząć w drugiej połowie tego roku.

HTC i certyfikaty

Warto dodać, że w zakresie certyfikowanych rozwiązań wybrane urządzenia HTC mogą się już pochwalić także innym certyfikatem - Beats Audio. Oznacza on zaprzęgnięcie do pracy technologii, która stanowi sprzętowo-programowe rozwiązanie mające za zadanie zapewnić wysokiej jakości dźwięk.

Biorąc pod uwagę wspomniane dwa certyfikaty, korzystające z nich smartfony HTC mogą faktycznie stanowić łakomy kąsek dla wielbicieli mobilnej rozrywki. Ja w każdym razie chętnie pobawiłbym się takim sprzętem.