Smartfony Huawei z nowym sklepem AppGallery. Sprawdź, co się zmieniło

W poniedziałek 18 stycznia Huawei udostępnił nową wersję sklepu z aplikacjami AppGallery. Chińczycy popracowali nieco nad interfejsem użytkownika.

Huawei od lat rozwija swój autorski sklep z aplikacjami AppGallery. Po utracie dostępu do usług Google to właśnie z AppGallery jesteśmy w stanie pobrać aplikacje i gry na nowe smartfony wyprodukowane przez Huawei.

Huawei AppGallery

Huawei AppGallery

Chińczycy stale rozwijają swój sklep z aplikacjami i przygotowują go na premierę nowego systemu operacyjnego dla smartfonów - Harmony OS 2.0.

Zobacz również:

W poniedziałek Huawei ogłosił nową aktualizację aplikacji AppGallery, która wprowadza odświeżony interfejs użytkownika oraz nową zakładkę "Wyróżnione", która pozwala użytkownikom łatwiej odkrywać nowe aplikacji i gry.

Zakładka Wyróżnione w przejrzysty sposób pokazuje wyróżnione programy wraz z dodatkowymi informacjami takimi, jak zdjęcia, zrzuty z ekranu, poradniki oraz artykuły. Treści są na bieżąco redagowane przez pracowników Huawei, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć do czego służy dana aplikacja. Zakładkę można przewijać od góry do dołu tak, jak tablicę na Facebooku.

Interfejs AppGallery po zmianach
Źródło: gsmarena.com

Interfejs AppGallery po zmianach

Źródło: gsmarena.com

Huawei dalej zachęca użytkowników do pobierania aplikacji przez różnego rodzaju wyzwania oraz zniżki. W AppGallery znajdziemy wyzwania, które w zamian za pobranie aplikacji lub programu zaoferują dodatkowe kredyty lub usługi premium.

Gry i Aplikacje zostały wyodrębnione do dwóch oddzielnych zakładek z recenzjami i ocenami.

Huawei poinformował, że AppGallery posiada obecnie ponad 500 milionów aktywnych użytkowników.

Aktualizacja AppGallery do najnowszej wersji wprowadzana jest stopniowo. Pojawi się w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Czechach, Bułgarii oraz innych Unii Europejskiej.

Źródło: gsmarena.com