Smartfony Lumia: możesz mieć udział w ich projektowaniu!

„Create Together” to nowy program Microsoftu, który pozwoli uczestnikom Windows Insider wpływać na proces projektowania przyszłych urządzeń z Windows 10.

Windows Insider umożliwia uczestnikom programu zaangażowanie się w prace nad kolejnymi kompilacjami Windows 10. Dzisiaj Microsoft zaczął rozsyłać do wybranych insiderów e-maile z informacją o „Create Together”. To nowy program pozwalający na wzięcie udziału w procesie projektowania...kolejnych "okienkowych" gadżetów.

Microsoft twierdzi, że uczestnik programu będzie miał wpływ na kolor, design i inne elementy urządzenia. Jego wizja zostanie zrealizowana przez sprzętowych partnerów firmy. Z przesłanego e-maila wynika, że stworzony w ten sposób gadżet będzie mógł następnie przetestować i oczywiście podzielić się swoimi doświadczeniami.

Insiderzy z Indii

W tym samym czasie podobne zaproszenia zaczęły trafiać do uczestników programu Windows Insider w Indiach. Również nawiązują one do projektowania sprzętu, lecz mają inną treść i raczej nie są zaproszeniem do programu „Create Together”:

"Chcesz pomóc w tworzeniu następnego urządzenia z Windows 10? Zapraszamy do współpracy uczestników programu Windows Insider z Indii, aby zdobyć pomysły i inspiracje, które wpłyną bezpośrednio na nasz proces projektowania i rozwoju. Pomogą kształtować przyszłość."

Jak widać, Microsoft postanowił w znacznie większym stopniu oprzeć się na opinii społeczności. Będzie ona miała wpływ nie tylko na jego przyszłe kompilacje Windows, ale również nowe urządzenia (najpewniej chodzi tutaj o smartfony Lumia).