Smartfony Nokia Lumia lepiej by się sprzedawały, gdyby korzystały z Androida

Zdaniem europejskich operatorów smartfony Nokia Lumia nie są na tyle dobre, aby skutecznie rywalizować ze smartfonami Apple iPhone i Samsung Galaxy. Ponadto zwracają oni uwagę na "problem" z systemem Windows Phone.

Pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone smartfony Nokia Lumia niestety nie cieszą się oczekiwanym zainteresowaniem ze strony europejskich konsumentów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi na to pytanie spróbowali udzielić "czterej czołowi europejscy operatorzy".

W wywiadzie udzielonym serwisowi Reuters ich przedstawiciele jednogłośnie przyznali, że smartfony Nokii są co prawda eleganckie i dobrze skonstruowane, lecz niestety równocześnie są też drogie i zbyt słabo wspierane od strony marketingowej.

Polecamy: Testy smartfonów Nokii

Ponadto zwrócili uwagę na problem z systemem Windows Phone, który ich zdaniem jest bardzo dobry i ma ograniczone wymagania sprzętowe oraz duży potencjał, lecz...konsumenci po prostu nie są nim zainteresowani.

"Nikt nie przychodzi do sklepu i nie prosi o telefon z Windows" - powiedział przedstawiciel europejskiego operatora posiadającego w swojej ofercie od grudnia poprzedniego roku modele Lumia 800 i 710.

Co interesujące stwierdził on jednocześnie, że "gdyby smartfony Lumia dostarczane były z systemem Google Android, znacznie lepiej by się sprzedawały".

Nokia - niezadowalające wyniki sprzedaży

W pierwszym kwartale tego roku Nokia sprzedała tylko 12 milionów smartfonów. Jedynie dwa miliony z nich to modele Lumia korzystające z systemu Windows Phone. Obecnie fiński producent liczy na zmianę tej niekorzystnej sytuacji dzięki rynkom Stanów Zjednoczonych i Chin.