Smartfony Nokia Lumia z Windows Phone 8 będą wreszcie obsługiwać foldery

Smartfony Nokia Lumia otrzymają niedługo aktualizację o nazwie kodowej Black, ale jedna z nowych funkcji dostępna jest już dla wszystkich użytkowników niezależnie od wersji systemu, z jakiej korzystają. Mowa o obsłudze folderów na ekranie głównym smartfona, której do tej pory brakowało w urządzeniach z mobilnym systemem operacyjnym Windows Phone 8.

Ekran główny urządzeń mobilnych z systemem Windows Phone 8 różni się znacznie od tego, co oferują konkurencyjny Android od Google oraz Apple iOS. Zamiast klasycznych ikon i kilku pulpitów na smartfonach z systemem Microsoftu użytkownicy mogą umieścić na przewijanym pionowo pulpicie różnej wielkości kafelki. Pozwalają one nie tylko uruchomić daną aplikację, ale mogą też wyświetlać dynamicznie zmieniające się treści, jak np. informować o nieprzeczytanych powiadomieniach z sieci społecznościowych.

Niestety, osoby korzystające z dużej liczny aplikacji nie były zbyt zadowolone z tego rozwiązania, ponieważ po umieszczeniu skrótów do ulubionych programów kafelki zajmował dużo miejsca i istniała konieczność przewijania ekranu co chwilę do góry i do dołu. Użytkownicy smartfonów Nokia Lumia będą mogli jednak niedługo przestać narzekać na tą niedogodność, ponieważ te fińskie smartfony działające pod kontrolą Windows Phone 8 otrzymały funkcję tworzenia folderów na ekranie głównym.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [22.09.2021]
Smartfony Nokia Lumia z Windows Phone 8 będą wreszcie obsługiwać foldery

Foldery dla ekranu głównego w Windows Phone 8 zostały udostępnione niezależnie od samej aktualizacji systemu o nazwie kodowej Black, więc mogą skorzystać z nich nawet osoby ze smartfonami z systemem w wersji nazwanej Amber. Trzeba tylko pamiętać, że aplikacja dostępna w sklepie Windows Marketplace przeznaczona jest wyłącznie dla smartfonów firmy Nokia, ale warto wspomnieć, że użytkownicy smartfonów Samsunga już wcześniej mieli dostęp do takiej funkcji.