Smartfony Nokia z Androidem wracają na rynek

Nokia wraca do gry. Korzystające z Androida smartfony i tablety sygnowane marką fińskiego producenta pojawią się na rynku.

Microsoft za kwotę 350 milionów dolarów sprzedał dział telefonów komórkowych (nie smartfonów Windows 10/Phone) firmom FIH Mobile (należy do Hon Hai / Foxconn Technology Group) oraz HMD Global (ma siedzibę w Finlandii, natomiast jej szefem jest Arto Nummela piastujący wcześniej m.in. wysokie stanowiska w Nokii).

Nokia wraca do gry

Dzisiaj doczekaliśmy się natomiast oficjalnego oświadczenia ze strony Nokii, z którego wynika, że na rynku zagoszczą smartfony i tablety sygnowane jej marką. Ich produkcją zająć ma się wspomniany Foxconn, zaś za sprzedaż odpowiedzialna będzie firma HMD Global (ma wyłączność na markę Nokia przez 10 lat), która już zapowiedziała zainwestowanie w ciągu najbliższych trzech lat w kampanię marketingową 500 milionów dolarów.

Zobacz również:

Czego możemy oczekiwać?

Pod marka Nokia trafiać będą na rynek zarówno proste telefony komórkowe, jak i smartfony i tablety pracujące pod kontrolą Androida. Produkty te obejmować mają każdą półkę cenową. Cechować ma je wysoka jakość.