Smartfony Nokii wkrótce w sprzedaży

Nokia potwierdziła oficjalnie, że wróci na rynek smartfonów w 2017 roku.

Podczas Capital Markets Day Nokia przedstawiła dla inwestorów prezentację, którą potwierdziła oficjalnie, że zamierza powrócić na rynek smartfonów w 2017 roku. Fiński producent nie będzie jednak sam ich produkował, lecz, podobnie jak Apple, zlecał produkcję innej firmie zapewniając odpowiednią bazę patentową oraz swoją markę.

Działania te będą prowadzone na bazie porozumienia Nokii z firmą Foxconn, która zajmie się pracami badawczo-rozwojowymi i produkcją smartfonów. Sprzedażą i promocją, na którą zostanie w ciągu najbliższych trzech lat wydane minimum 500 mln dolarów, zajmie się natomiast firma HDM Global.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Nokia miałaby wprowadzić na rynek pierwsze dwa smartfony w II kwartale 2017 roku. To zaś oznaczałoby, że moglibyśmy je zobaczyć podczas mających się odbyć w lutym targów MWC w Barcelonie. Z drugiej strony warto jednak także pamiętać o słowach Jamesa Rutherfoorda z Microsoftu, który prognozował kilka tygodni temu, że wspomniane smartfony będą kolejnymi modelami sygnowanymi marką Nokia, ponieważ pierwsze dwa zostaną zaprezentowane jeszcze w 2016 roku (wydaje się to jednak mało prawdopodobne). Jak faktycznie będzie wkrótce się przekonamy. Jedno wydaje się jednak pewne: 2017 będzie rokiem, w którym Nokia powróci na rynek smartfonów. Miejmy nadzieję tylko, że uczyni to w odpowiednim stylu.