Smartfony Samsung Galaxy czekają na Androida 4.4.4 KitKat

W ciągu dwóch miesięcy kilkanaście smartfonów Samsung Galaxy otrzyma aktualizację do systemu Android 4.4.4 KitKat. Niektóre modele dosłownie "na dniach".

Mamy interesującą informację dla użytkowników smartfonów Samsunga z rodziny Galaxy. Serwis Just About Phones zamieścił bowiem, jak przekonuje, autentyczny harmonogram przedstawiający plan aktualizacji 13 urządzeń koreańskiej firmy do systemu Android 4.4.4 KitKat.

Z powyższej tabeli wynika, że Android 4.4.4 został już w pełni przygotowany dla smartfonów Galaxy S5, Galaxy Note 3 z układem Exynos i Galaxy Note 3 z układem Snapdragon. Oznacza to, że proces jego udostępniania powinien ruszyć wkrótce.

Końcowe testy aktualizacji prowadzone są w przypadku Androida szykowanego dla smartfonów Galaxy S4 (Exynos), Galaxy S4 (Snapdragon) i Galaxy Note 3 Neo. Ich użytkownicy powinni otrzymać nowe oprogramowanie w listopadzie.

Dodatkowo dowiadujemy się, że obecnie opracowywana jest także aktualizacja dla modeli Galaxy S4 mini i S4 mini Duos, Galaxy Grand 2 i Grand 2 Duos oraz Galaxy Note 2 i Note 2 LTE. Tutaj również Samsung wspomina o listopadzie.

Na koniec warto przypomnieć, że proces aktualizacji nie rozpoczyna się w tym samym momencie na całym świecie.