Smartfony Samsunga mają nudny design? Zobacz ich nowy (być może) wygląd

Samsung opatentował w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej nowy design smartfonów. Koniec z nudą?

Z pewnością część osób pytanych o słabe elementy "androidowych" smartfonów Samsunga zwróci uwagę na nudny i powtarzalny design. Być może jednak koreański producent ma świadomość tego problemu i pracuje nad zmianami we wzornictwie, o czym może świadczyć opatentowanie właśnie przez niego w Korei Południowej i  Stanach Zjednoczonych nowego designu smartfonów:

Samsung, design, smartfon

Samsung, design, smartfon

Jak widać, projekt ten przedstawia smartfon, który w przeciwieństwie do obecnych wyróżnia kwadratowy kształt oraz ścięte krawędzie (zbliża się więc do kierunku obranego przez prejektantów z firm Sony i HTC). Ponadto pozbawiony on został fizycznego przycisku Home, który zastąpiły przyciski pojemnościowe.

Oczywiście obecnie nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zobaczymy na rynku urządzenie zbudowane w oparciu o zaprezentowany projekt. Warto jednak dodać, że Samsung opatentował również trzy nowe ikony, które być może przygotowane zostały z myślą o nadchodzących smartfonach pracujących pod kontrolą systemu Tizen OS:

Samsung, patent ikony

Samsung, patent ikony

Część internautów składając to w całość uważa więc, że mamy tutaj do czynienia z patentem na ich design, a nie modeli korzytsających z Androida (Galaxy S5?).

Jeżeli uważacie, że design smartfonów Samsunga faktycznie jest nudny, to czy Waszym zdaniem zaprezentowany projekt idzie w dobrym kierunku?