Smartfony Samsunga z nowej serii "F": metalowe obudowy, elastyczne ekrany...

W Sieci pojawiły się doniesienia, że Samsung pracuje nad nową serią smartfonów klasy "premium", które zaoferują m.in. metalowe obudowy. Ponadto Park Sang-jin zapowiedział, że koreański producent zamierza jeszcze w tym roku wprowadzić na rynek smartfony z zakrzywionymi ekranami.

Z najnowszych doniesień serwisu ETNews wynika, że Samsung zamierza wprowadzić do swojej oferty nową serię smartfonów. Będzie ona oznaczona literą "F", natomiast wchodzące w jej skład modele klasy "premium" mają zaoferować najwyższej klasy podzespoły, metalowe obudowy oraz ekrany 4,5-5 cali, wśród których znaleźć się mają również panele elastyczne. Ponadto serwis PhoneArena twierdzi, że urządzenia te będą dysponowały aparatami o rozdzielczości 16 milionów pikseli oraz optyczną stabilizacją obrazu.

Kiedy premiera?

Oczywiście obecnie nie wiadomo. Spekuluje się jednak, że pierwsze oficjalne informacje na temat serii "F" pojawią się pod koniec I kwartału przyszłego roku.

Zobacz również:

  • Galaxy Z Fold 5 nie ma już przed nami żadnych tajemnic!
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Zakrzywione ekrany jeszcze w tym roku

Jak widać, w przypadku nowej serii smartfonów mówi się o elastycznych ekranach, których jednakże nie powinniśmy zobaczyć w tym roku. Potwierdził to właśnie Park Sang-jin, szef Samsung SDI, który jednak dodatkowo zapowiedział, że w zamian możemy oczekiwać urządzeń dysponujących zakrzywionymi ekranami (pierwsze z nich powinno ujrzeć światło dzienne już w październiku).

Dla zobrazowania różnicy pomiędzy smartfonem z elastycznym i zakrzywionym ekranem poniżej znajdziecie film prezentujący prototyp smartfona Nokia Kinetic Device:

oraz zdjęcie najnowszego telewizora LG z zakrzywionym ekranem OLED:

Smartfony Samsunga z nowej serii "F": metalowe obudowy, elastyczne ekrany...

Telewizor LG z zakrzywionym ekranem OLED

 


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: