Smartfony i tablety: zadbaj o wzrok dziecka zanim będzie za późno

Jak zmniejszyć negatywny wpływ ekranu smartfona na wzrok dziecka? Np. korzystając z aplikacji Samsung Safety Screen.

Wielu z nas codziennie godzinami wpatruje się w ekran smartfona/tabletu, co niestety ma zły wpływ na wzrok. Potwierdzają to badania organizacji Vision Council, z których wynika, że coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność spowodowaną po części przez te urządzenia. Czy poza ograniczeniem czasu spędzanego przed małym ekranem (co może być ciężkie do zrealizowania) możemy coś jeszcze zrobić, aby zmniejszyć jego negatywny wpływ na wzrok? Tak, zachować odpowiednią odległość, co jednak ciężko będzie wymóc na dzieciach i młodzieży. Na szczęście z pomocą przychodzi tutaj aplikacja Samsung Safety Screen.

"Aplikacja Samsung Safety Screen pomaga w odpowiedzialny sposób korzystać z urządzeń mobilnych, aby nie narażać oczu użytkowników na przeciążenie i uszkodzenia. Po zainstalowaniu, aplikacja działa w tle i sprawdza odległość między twarzą użytkownika a urządzeniem. Jeśli Safety Screen wykryje, że trzymamy smartfon czy tablet zbyt blisko oczu, włącza się automatyczna animacja i wygasza ekran. Odblokowanie ekranu następuje dopiero wtedy, gdy urządzenie znajdzie się w minimalnej zalecanej odległości od oczu." - czytamy na stronie Samsunga.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej
  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie

Z aplikacji Samsung Safety Screen na wszystkie urządzenia (nie tylko Samsunga) pracujące pod kontrolą systemu Android w wersji przynajmniej 4.3. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.