Smartfony: miliard przekroczony. Za trzy lata będą już dwa miliardy

Według analityków z firmy Strategy Analytics liczba smartfonów na świecie przekroczyła magiczną barierę miliarda sztuk.


Popularność smartfonów rośnie w zastraszającym tempie. Strategy Analytics twierdzi, że pierwszym ich przedstawicielem była zaprezentowana w 1996 roku Nokia Communicator. Fiński producent był liderem rynku do 2007 roku, kiedy to zrewolucjonizowała go firma Apple przedstawiając pierwszego iPhone'a. To właśnie to urządzenie wytyczyło kierunek rozwoju smartfonów, za którymi podążyli inni producenci.

Miliard przekroczony

Według najświeższych danych przedstawionych przez Strategy Analytics liczba smartfonów na świecie przekroczyła w trzecim kwartale tego roku miliard:

Dynamiczny rozwój rynku smartfonów: wzrost o ponad 300 milionów sztuk w rok

Dynamiczny rozwój rynku smartfonów: wzrost o ponad 300 milionów sztuk w rok

Jak widać, w rok ich liczba zwiększyła się o ponad 300 milionów!

Przekroczenie magicznej bariery miliarda smartfonów udało się osiągnąć po 16 latach i zdaniem analityków już w 2015 roku wynik ten powinien zostać podwojony. Największą w tym zasługę mają mieć Chiny, Indie oraz Afryka.

Nokia Communicator?

Wnikliwi czytelnicy mogą mieć pewne wątpliwości co do tego, że Nokia Communicator była pierwszym smartfonem na rynku. Są one jak najbardziej słuszne, gdyż wbrew twierdzeniom Strategy Analytics wiele źródeł uznaje, że pierwszym smartfonem był IBM Simon, który trafił do sprzedaży w 1993 roku.