Smartfony z Androidem i Windows Phone jednocześnie jeszcze w tym roku

W tym roku mają pojawić się smartfony, na których użytkownik będzie mógł używać więcej niż jednego systemu operacyjnego. Wcześniej podobna możliwość pojawiła się na tabletach, a teraz tryb dual-boot uruchamiający Androida lub Windows Phone trafia na mniejsze ekrany.

Dla posiadaczy komputerów stacjonarnych i laptopów tryb dual-boot nie jest niczym nowym. Zainstalowanie na tym samym sprzęcie dwóch systemów operacyjnych, np. Windowsa i Linuksa, możliwe jest do osiągnięcia z wykorzystaniem prostego kreatora. W przypadku urządzeń mobilnych nie jest to takie proste. Tylko kilka urządzeń pozwala na zmianę systemu na inny, niż przewidziany przez producenta, a i tak trzeba taką modyfikację wgrywać ręcznie. Może to też skutkować utratą gwarancji.

Użytkowników, którzy nie mogą się zdecydować, którego systemu operacyjnego chcą używać, powinna ucieszyć wiadomość o planach związanych z telefonami dual-boot na ten rok. Firma o nazwie Karbonn Mobiles planuje, jak donosi serwis gizmodo.com, udostępnienie pierwszego smartfona uruchamiającego systemy mobilne Android oraz Windows Phone. Możliwe jest to dzięki złagodzeniu przepisów licencyjnych Microsoftu, który sam wyraził zainteresowanie powstaniem tego typu urządzeń.

Zobacz również:

Smartfony z Androidem i Windows Phone jednocześnie jeszcze w tym roku

Warto też tutaj wspomnieć o tym, że już przed tegorocznymi targami CES 2014 w Las Vegas pojawiły się tablety, gdzie głównym systemem był klasyczny Windows, ale użytkownicy mogli uruchamiać aplikacje z Androida lub nawet całe środowisko systemu Google. Teraz możliwości dual-boot przenoszone są na mniejsze urządzenia. Pierwsze urządzenie z Androidem i Windows Phone od Karbonn Mobiles ma trafić na rynek już w czerwcu.