Smartfony z Windows Phone notują rekordową sprzedaż w Europie

Windows Phone odnotował rekordowy wzrost sprzedaży na pięciu najważniejszych rynkach Europy. Sukces zapewniła mu tania Lumia 520.

Firma analityczna Kantar Worldpanel wzięła pod lupę pięć największych rynków Europy (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania) i zbadała udział poszczególnych mobilnych systemów operacyjnych w okresie czerwiec-sierpień. Z przygotowanego przez nią na tej podstawie raportu wynika, że Windows Phone odnotował blisko dwukrotny wzrost popularności (9,2%). Co interesujące, we Francji i Wielkiej Brytanii jego udział w rynku po raz pierwszy przekroczył 10% (odpowiednio, 10,8% i 12%).

"Za ostatni wzrost popularności Windows Phone odpowiada ekspansja Nokii za pośrednictwem smartfonów Lumia 520 i 620 na rynkach towarów z niższej i średniej półki. Urządzenia te świętują sukcesy w dwóch grupach wiekowych: 16-24 lata i 35-49 lat" - czytamy w raporcie.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 3.12.2021]

Poniżej jeszcze jedno interesujące zestawienie pokazujące, jak ze sprzedażą smartfonów radziły sobie poszczególne firmy w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku:

Smartfony z Windows Phone notują rekordową sprzedaż w Europie

Pięć największych rynków Europy - zestawienie pokazujące, jak w ciągu roku zmieniał się rynek smartfonów wziąwszy pod uwagę poszczególnych producentów

Microsoft stawia na tanie smartfony

Na koniec warto przypomnieć, że Microsoft widzi co się dzieje i nie zamierza marnować potencjału tkwiącego w budżetowych Lumiach (to właśnie wspomniana Lumia 520 jest obecnie najlepiej sprzedającym się urządzeniem z Windows). Zapowiedział bowiem niedawno oficjalnie, że planuje w ciągu najbliższego roku skupić się na budowie podobnych tanich modeli.