Smartfony z Windows będą posiadały unikalne cechy

Dyrektor generalny firmy Microsoft, Satya Nadella, zapowiedział smartfony z Windows, które na tle konkurencji cechowały będą się unikalnymi rozwiązaniami.


Microsoft nie rezygnuje ze smartfonów z Windows

Microsoft oficjalnie przyznał, że poniósł porażkę na rynku smartfonów. W sumie patrząc na statystyki to nie miał innego wyjścia - są one wręcz tragiczne. Amerykański gigant nie zamierza jednak rezygnować ze smartfonów z Windows wciąż szukając sposobu na poprawę ich sytuacji.

W jaki sposób?

Microsoft chce, aby smartfony z Windows wyróżniały się na tle konkurencji unikalnymi cechami. W wywiadzie dla Australian Financial Review Satya Nadella zadeklarował, że jego firma pracuje nad "ostatecznymi urządzeniami przenośnymi".

Co miał na myśli konkretnie?

Satya Nadella wspomniał o sięgnięciu po "każdy rozmiar i każdą technologię, nawet sztuczną inteligencję". Wydaje się też, że możemy do tego dołożyć możliwość uruchamiania aplikacji x86 na na smartfonach z układami ARM.

Nadchodzi Surface Phone?

Mówiąc o urządzeniu w "ostatecznej formie" Satya Nadella prawdopodobnie miał na myśli tajemnicze smartfony z nowej rodziny Surface Phone, które wedle spekulacji powinny mieć premierę jesienią 2017 roku wraz z aktualizacją Redstone 3.