Smartfony z serii Pixel 3 zobaczymy na konferencji Google 9 października

Google ucina falę spekulacji, rozsyłając do mediów zaproszenia na konferencję, która odbędzie się 9 października w Nowym Jorku. To właśnie tam zobaczymy najnowszą trzecią już odsłonę smartfonów z rodziny Google Pixel. Podobnie jak poprzednio możemy się spodziewać podstawowego modelu Pixel 3 oraz nieco większego Pixel 3 XL.

Google Pixel 2 XL. Fot. Google

Jak przystało na smartfony z najwyższej półki, zarówno Pixel 3, jak i Pixel 3 XL będą pracować na obecnie najwydajniejszym układzie Qualcomma - Snapdragonie 845. Grafika Areno 630 i 4 GB pamięci RAM powinny wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Oba urządzenia dostaną ekrany OLED wyprodukowane przez firmę LG. Standardowy Pixel 3 będzie mieć przekątną 5,4 cala, natomiast większy Pixel 3 XL aż 6,7 cala z dodatkowym wycięciem w ekranie (tzw. notchem).

Wbrew aktualnym trendom smartfony Google Pixel 3 będą mieć tylko jeden aparat z tyłu obudowy. To nie powinno jednak zniechęcać potencjalnych klientów. Poprzednia generacja mimo takiego stanu rzeczy była w stanie rejestrować zdjęcia i wideo w znakomitej jakości. Zmiany czekają nas za to na froncie, gdzie pojawią się dwa obiektywy, z których jeden ma być szerokokątny. Pozwoli to użytkownikom na jeszcze lepsze zdjęcia selfie.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [28.07.2021]

Nie ma raczej co liczyć na powrót gniazd słuchawkowych 3,5 mm. Podobnie jak poprzednia generacja smartfony Pixel 3 i Pixel 3 XL będą ich pozbawione. Pojawi się za to możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń, która powinna przekonać do siebie dodatkowe grono wygodnickich. Wszystko stanie się jasne już za miesiąc, czyli 9 października.