Smartfony z systemem Tizen już niedługo na rynku? Nie. Znowu mamy opóźnienie

Wszystko wskazuje na to, że pierwszych smartfonów z systemem Tizen jeszcze długo nie zobaczymy na rynku.

Tizen OS to system operacyjny bazujący na Linuksie, nad którym pracują firmy Samsung i Intel i który w połowie listopada poprzedniego roku otrzymał potężne wsparcie od 36 nowych firm/organizacji. Koreański producent na początku 2013 roku zapowiedziała rychłe wprowadzenie na rynek pierwszych smartfonów z Tizenem, lecz niestety później dwa razy przesuwał w czasie swoje plany, co spowodowało, że niektórzy analitycy zaczęli nawet głośno mówić o uśmierceniu Tizena. We wrześniu zadeklarował jednak, że pracuje nie tylko nad smartfonami z systemem Tizen, ale również telewizorami i sprzętem AGD, natomiast nieco później ku wielkiemu zaskoczeniu dowiedzieliśmy się, że pierwsze urządzenie z nowym systemem zostało już oficjalnie zaprezentowane. Jest nim aparat fotograficzny NX300M.

Targi MWC

W grudniu Samsung rozesłał zaproszenia na konferencję mającą mieć miejsce 23 lutego, czyli dzień przed rozpoczęciem targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Przeczytać w nich mogliśmy, że "przedstawi najnowsze urządzenia z systemem Tizen oraz kolejne ważne etapy, które projekt Tizen przeszedł od czasu zeszłorocznej imprezy". O ile po takiej deklaracji mogliśmy mieć obawy, czy zobaczymy smartfony z systemem Tizen, o tyle kilka dni temu zostały one chyba rozwiane, ponieważ na oficjalnej stronie Tizen OS zamieszczona została informacja zapowiadające "demo" smartfona ZTE Geek w wersji z wspomnianym systemem "na pokładzie":

Smartfony z systemem Tizen już niedługo na rynku? Nie. Znowu mamy opóźnienie

Co jednak może oznaczać słowo "demo"? Najprawdopodobniej to, że będziemy tutaj mieli do czynienia z niedopracowaną w pełni wersją urządzenia.

Rychła premiera rynkowa? Zapomnijcie...

Biorąc pod uwagę powyższe informacje można było mieć nadzieję, że wkrótce pierwsze smartfony z systemem Tizen trafią na rynek. Teraz wiemy już jednak, że tak nie będzie i że wspomniane wyżej słowo "demo" niestety nie wróżyło najlepiej. Samsung ponownie postanowił bowiem przesunąć swoje plany.

"To prawda, że premiera rynkowa została przesunięta. Zgodnie z pierwotnymi planami chcieliśmy ją przeprowadzić w pierwszej połowie tego roku w kilku krajach, włączając to Koreę i Rosję". - czytamy na stronie Tizen Experts

Obecnie, jeżeli chodzi o premierę rynkową smartfonów z Tizenem wiemy więc, że...ponownie nic nie wiemy.