Smartfony z układami Tegra 2 pod koniec tego roku

Pierwsze smartfony korzystające z drugiej generacji platformy Tegra powinny pojawić się na rynku pod koniec tego roku - poinformował Mike Rayfield, generalny menedżer w dziale mobilnym Nvidii.

Pierwsze mobilne energooszczędne układy SoC (System-on-a-Chip) Tegra 2 (układ ARM, rdzeń graficzny GeForce oraz inne, niezależne procesory przeznaczone do odrębnych zadań) zostaną zaprezentowane oficjalnie pod koniec tego roku. Wówczas na rynku powinny również zagościć pierwsze smartfony z nich korzystające. Mike Rayfield, szef wydziału NVIDIA zajmującego się urządzeniami mobilnymi nie sprecyzował, którzy producenci zamierzają je produkować. Zdradził jedynie, że 50 firm będzie "budowało produkty związane z chipami Tegra 2".

Nvidia po raz pierwszy poinformowała, że pracuje nad chipami dla smartfonów w grudniu poprzedniego roku, natomiast miesiąc później zaprezentowała oficjalnie dwurdzeniowe układy Tegra 2 przeznaczone dla urządzeń mobilnych wyposażonych w ekrany o przekątnej 5 - 15 cali - pierwsze tablety z nich korzystające pojawią się na rynku w trzecim kwartale tego roku.

Zobacz również:

  • Nvidia RTX 4070 – wszystko, co wiemy, cena, gdzie kupić [18.08.2023]
  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?

Tegra 2 to następca układów Tegra zasilających takie urządzenia jak Microsoft Zune HD i Samsung M1. Rozwiązanie to, według zapewnień Nvidii, jest od swojego poprzednika 4-krotnie wydajniejsze. Ponadto cechuje się niewielkim apetytem na energię, co potwierdzać mają wyniki testów przeprowadzonych na 5-calowym tablecie. Zgodnie z nimi urządzenie to pracowało przez 140 godzin odtwarzając muzykę i przez 16 godzin wyświetlając filmy w wysokiej rozdzielczości (więcej na ten temat tutaj).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: