Smartphone zamiast karty pokładowej na lotnisku

Jeśli sądzisz, że byłeś przezornym podróżnikiem drukując swą lotniczą kartę pokładową zawczasu - jest coś, co przebije Twoją pomysłowość. Na kilku lotniskach w USA pasażerowie Continental Airlines mogą nosić kartę pokładową w swoich smartphonach.

Gdy pasażer podejdzie do kontroli jego telefon jest skanowany by dostać pozwolenie wejścia na pokład. Pokaz tej technologii działa na międzynarodowym lotnisku Logan w Bostonie. Program pilotażowy rozwiązania wprowadzono także na Liberty w Newark, lotnisku Regana w Waszyngtonie i Intercontinental w Houston.

Linie Continental narazie kierują ten program do osób często latających w interesach. Przepustki elektroniczne mogą być używane wyłącznie na lotach krajowych, które wymagają kilku przesiadek. Potrzebne wtedy jest posiadanie przez podróżującego telefonu mogącego otwierać załączniki do maili, w których dostarczana jest karta pokładowa.

Zobacz również:

  • Najlepsze alternatywy dla Revoluta [AKTUALIZACJA 17.06.2022]

Linie lotnicze mają nadzieję rozszerzyć program jeśli przyjmie się on bez problemów lecz koszt przedsięwzięcia nie został ujawniony.

Zobacz to w materiale wideo.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: