Smartwatch Samsung Galaxy Gear potwierdzony. Prezentacja czwartego września

Od tygodni nie cichną spekulacje na temat nowego gadżetu w ofercie Samsunga. Dotyczą one inteligentnego zegarka, nad którego opracowaniem pracują projektanci i inżynierowi największego producenta smartfonów z Androidem. Koreańska firma postanowiła wyjść na przeciw plotkom, a jej pracownik potwierdził, że trwają prace nad smartwatchem o nazwie Galaxy Gear.

Po wielu spekulacjach i domysłach otrzymaliśmy pierwsze oficjalne potwierdzenie tego, że akcesorium o nazwie Galaxy Gear faktycznie powstaje. Takie informacje otrzymał portal Korea Times od Lee Young-hee’a, wicedyrektor wykonawczy w Samsung Mobile, a jego redaktorzy otrzymali nawet kilka szczegółowych informacji. Po pierwsze, gadżet ten będzie faktycznie działał pod kontrolą systemu Android, ale marzenia o elastycznym lub wygiętym wyświetlaczu (takim jak na grafice koncepcyjnej poniżej) jak na razie pozostają wyłącznie marzeniami.

Smartwatch Samsung Galaxy Gear potwierdzony. Prezentacja czwartego września

Samsung Galaxy Gear - koncept

Nie jest jeszcze pewne, że Galaxy Gear zostanie wprowadzony do masowej sprzedaży, ale przedstawiciel firmy jest przekonany, że jego prezentacja będzie miała duży wpływ na branżę mobilną. Możliwe też, że nawet jeśli produkt trafi do szerokiej komercyjnej dystrybucji, to potwierdzą się doniesienia o ograniczeniu go do współpracy wyłącznie ze smartfonami producenta.

Na więcej informacji trzeba poczekać do targów IFA 2013 w Berlinie, gdzie czwartego września Samsung ma przekazać prasie więcej szczegółów na temat smartwatcha Galaxy Gear, a także zapowiadanego od dawna Samsunga Galaxy Note III, będącego trzecią generacją udanego i ciepło przyjętego przez rynek koreańskiego phabletu.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących