Smartwatch Samsunga może nie działać ze smartfonami innej firmy

Liczne plotki i przecieki wskazują na to, że nadchodzi zupełnie nowe akcesorium od Samsunga. Ma być nim inteligentny zegarek z Androidem o nazwie Galaxy Gear, który będzie współpracował ze smartfonami. Niestety prawdopodobnie ten smartwatch będzie mógł współpracować wyłącznie z telefonami koreańskiego producenta, a posiadacze urządzeń od innych producentów będą musieli obejść się smakiem.

Od kilku miesięcy słychać plotki, jakoby giganci świata nowych technologii pracowali nad nową kategorią produktów, jaką są inteligentne zegarki. Wśród firm, które wymienia się jako potencjalnych producentów takich gadżetów znalazły się Apple oraz Samsung. Producent iPhone’a nie komentuje plotek, a o mitycznym iWatch nie wiadomo jeszcze nic, ale jeśli chodzi o Samsunga, to poznaliśmy już spodziewaną nazwę tego urządzenia. Jak donosi Bloomberg, zegarek Samsunga powstaje i ma być zaprezentowany już na berlińskich targach IFA na początku września.

Samsung Galaxy Gear ma mieć 2,5 calowy ekran dotykowy, a napędzać go będzie dwurdzeniowy procesor (przeczytaj więcej na temat spodziewanej specyfikacji). Za pomocą tego akcesorium będzie można przeglądać internet, dzwonić i zarządzać pocztą email, a wszystkim zarządzać będzie Android. Niestety aplikacja do jego obsługi ma być niedostępna w Google Play, a wyłącznie za pomocą sklepu z aplikacjami Samsunga, który to jest niedostępny na urządzeniach innych producentów. Czy tak będzie faktycznie dowiemy się we wrześniu, jeśli produkt faktycznie zostanie zaprezentowany.

Zobacz również:

  • Samsung Gear wymusi aktualizację do Tizen OS
  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!

Sam smartwatch to nie jest wcale nowy koncept. Całkiem sporo takich zegarków znajduje się już na rynku. Pojawiły się projekty na Kickstarterze w postaci Pebble oraz dostępne są już teraz akcesoria dla sportowców, które służą do rejestrowania przebytej trasy, w tym od Motoroli. Swoją obecność zaznaczyło także Sony, ale jego produkty z tego segmentu nie zdobyły zbyt dużego uznania konsumentów, chociaż umożliwiały zdalną obsługę smartfona z urządzenia na nadgarstku. Jeśli jednak inteligentne zegarki trafią do oferty Samsunga i Apple, to jest szansa na to, że w końcu ta kategoria produktów zostanie przez użytkowników doceniona.