Smartwatch dla dziecka? O tych funkcjach musisz pamiętać

Smartwatche dedykowane dla dzieci to coraz częstszy widok na półkach sklepowych. Kupując tego typu urządzenie musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.


Jeszcze kilka lat temu pierwszym urządzeniem elektronicznym dziecka był najczęściej prosty telefon komórkowy z klawiszami. Później nastała moda na smartfony, które sporo namieszały na rynku, a rodzice musieli je dobrze zabezpieczać z wykorzystaniem kontroli rodzicielskiej. Obecnie coraz częstszym wyborem są smartwatche dedykowane dla dzieci. To proste w obsłudze urządzenia, które wyglądem przypominają klasyczny zegarek. W środku znajdziemy jednak podzespoły znane z telefonów komórkowych. Oznacza to, że smartwatche dla dzieci są samodzielnym urządzeniem posiadającym łączność z siecią komórkową.

Smartwatch dla dzieci firmy Garett

Smartwatch dla dzieci firmy Garett

Smartwatch pozwoli szybko i sprawnie kontrolować dziecko

Dedykowane smartwatche dla dzieci posiadają na pokładzie modem sieci komórkowej 4G LTE oraz wbudowany moduł GPS. Elementy te pozwalają na szybką lokalizację położenia dziecka. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby skontaktować się z pociechą korzystając z połączenia lub wiadomości SMS.

Zobacz również:

  • Empik: elektronika w niskich cenach - co warto kupić? [22.10.21r.]
  • Apple Watch Series 7 z pierwszymi problemami!

Smartwatche takie jak Garett Kids Moro 4G oraz Garett Kids Sun 4G posiadają wbudowany slot na kartę SIM i działają jak zwykłe telefony komórkowe i smartfony. Zegarek pozwala na bieżąco sprawdzać współrzędne geograficzne, w jakich znajduje się osoba, która go nosi. Rodzic może w każdej chwili swobodnie sprawdzić położenie. Jedynym ograniczeniem jest konieczność pozostawania w zasięgu sieci komórkowej.

Produkty firmy Garett posiadają również funkcję GEOogrodzenie, która pozwala określić obszar, w którym dziecko może się swobodnie poruszać. Po jego opuszczeniu zegarek automatczynie poinformuje o tym fakcie rodziców.

Funkcja SOS oraz Audio monitoring

Zegarki dla dzieci posiadają dedykowany przycisk SOS, który w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa pozwala szybko połączyć się z rodzicem. Dodatkowo zegarki Garett są w stanie wysłać zdjęcie z wbudowanej kamery, które pozwoli osobie dorosłej lepiej rozeznać się w sytuacji.

Smartwatch dla dzieci firmy Garett

Smartwatch dla dzieci firmy Garett

Wbudowany planer

Dzieci mają ogromny problem z odpowiednim gospodarowaniem czasem. Często zdarza się, że zapominają odrobić lekcję lub spóźniają się do szkoły. Smartwatche Garett pozwalają na wgranie planu zajęć oraz ustawienie przypomnień, które zachęcą dziecko do wykonywania swoich obowiązków.

Wytrzymała obudowa

Nie możemy zapominać również o tym, że dzieci z natury są aktywne i nie dbają o swoje urządzenia. Każdy sprzęt elektroniczny w rękach kilkulatka przechodzi bardzo rygorystyczne testy wytrzymałościowe. Z tego powodu smartwatche dla dzieci posiadają wodoszczelną obudowę z wieloma wzmocnieniami. Gwarantuje ona komfortowe i bezawaryjne użytkownik. Dodatkowo sprzęt firmy Garett pozwala na modyfikację wyglądu. Wszystko dzięki możliwości zmiany pasków.