Smartwatch jako walkie talkie? Galaxy Watch 4 z nową funkcją

Samsung udostępnił nową aplikację, która zamienia zegarki z serii Galaxy Watch 4 w krótkofalówki.

Źródło: Samsung

Na początku tego roku pojawiła się informacja, że nowe smartwatche Samsunga będą mogły być używane jako krótkofalówki. Funkcja ta nie pojawiła się jednak od razu, przy okazji premiery Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic. Południowokoreańska firma wydała jednak nową aplikację, która aktywuje tę funkcję i pozwala na używanie smartwatchy jako "walkie talkie".3

Nowa aplikacja Samsunga, Walkie-Talkie, może być używana do natychmiastowej dwukierunkowej komunikacji głosowej, a w tym do wysyłania krótkich wiadomości głosowych, które są przekazywane w czasie rzeczywistym. Można także tworzyć kanały, w których wiele osób może komunikować się jednocześnie. Aplikacja ta działa jednak tylko na urządzeniach z systemem Wear OS 3, co oznacza, że nie można jej używać na smartwatchach opartych na systemie Tizen, takich jak Galaxy Watch 3 lub urządzeniach z systemem Wear OS innych marek.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [27.09.2021]
  • Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [23.09.2021]
  • Galaxy Watch 4 dostał pierwszą aktualizację! Sprawdź, co nowego

Rozmiar aplikacji wynosi jedynie 23 MB i można ją pobrać na smartwatchu z serii Galaxy Watch 4 z Google Play Store. Konieczne będzie również posiadanie konta Samsung na smartfonie połączonym z zegarkiem Galaxy Watch. Przyszłe smartwatche oparte na Wear OS również będą mogły korzystać z tej aplikacji.

Źródło: Google Play Store

Źródło: Google Play Store