Smartwatche i opaski fitness Huawei przestały działać! Musisz zainstalować AppGallery

Problem z działaniem smartwatch'y oraz opasek fitness Huawei'a i Honor'a to pokłosie utraty dostępu do usług Google. Jak rozwiązać ten problem?

Mnóstwo użytkowników z całego świata donosi, że ich smartwatche oraz opaski fitness wyprodukowane przez Huawei i Honor nagle przestały działać.

Smartwatche i opaski fitness Huawei przestały działać! Musisz zainstalować AppGallery

Część osób dotkniętych problemem udało się na strony wsparcia producenta oraz poinformowała na oficjalnym forum, że aplikacja Huawei Health, która jest niezbędna do działania urządzeń ubieranych Huawei'a nie działa.

Huawei oficjalnie przyznaje, że boryka się z problemami dotyczącymi działania smartwatch'y oraz opasek fitness. Co ciekawe okazuje się, że problem związany jest również z utratą dostępu do usług Google.

Producent udostępnił tymczasowe rozwiązanie. Wszystkim posiadaczom urządzeń ubieranych Huawei, które nagle przestały działać zaleca się instalacje nowej aplikacji Zdrowie, ale za pośrednictwem autorskiego sklepu Huawei AppGallery.

Sklep z aplikacjami AppGallery jest kluczowym elementem Huawei Mobile Services - chińskiej odpowiedzi na usługi Google. Huawei uruchomił to rozwiązanie po oficjalnej utracie dostępu do usługi i aplikacji Google.

Sklep z aplikacjami Huawei AppGallery preinstalowany jest na wszystkich nowych urządzeniach producenta. Problem pojawia się, gdy korzystamy ze smartfona innej firmy. W tym wypadku musimy zainstalować aplikację na własną rękę. Oczywiście z wiadomych przyczyn aplikacji nie znajdziemy w Sklepie Play.

Huawei donosi, że w chwili obecnej jedynym rozwiązaniem problemu jest instalacja Huawei AppGallery na własną rękę. Producent umieścił plik .apk na oficjalnej stronie internetowej i gwarantuje, że to bezpieczne rozwiązanie.

Mimo wszystko nie dziwi nas, że spora część osób nie chce instalować aplikacji z pliku .apk pobranego z sieci. To wysoce nieodpowiedzialne zachowanie, które może negatywnie wpłynąć na bezpieczeństwo całego urządzenia.

Cześć portali sugeruje, że Huawei specjalnie wywołał "problem" z urządzeniami ubieranymi, aby zachęcić użytkowników do pobrania i skorzystania z autorskiego sklepy AppGallery, ale to jedynie niepotwierdzone plotki.

Sprawdź, ile kosztuje opaska Huawei Band 4.

Źródło: gizmochina.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących