Smatwatch LG G Watch parzy w rękę. LG zapowiada poprawkę

Niektórzy użytkowcy smartwatcha LG G Watch skarżą się na problemy ze złączami służącymi do ładowania akumulatora.

LG G Watch to przedstawiciel nowej grupy mobilnych urządzeń, czyli smartwatchy, czy jak kto woli, "inteligentnych" zegarków. Został zaprezentowany podczas ostatniej konferencji Google I/O i oferuje 1,65-calowy ekran AMOLED, układ Qualcomm Snapdragon 400 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB wewnętrznej pamięci oraz akumulator o pojemności 400 mAh.

Osoby, które zamierzają kupić to urządzenie, być może zaniepokoiły doniesienia na temat problemów związanych ze znajdującymi się z tyłu złączami służącymi do ładowania akumulatora. Wielu posiadaczy smartwatcha skarży się bowiem, że ulegają one korozji (występują wówczas problemy z ładowaniem), podrażniają skórę, a nawet doprowadzają do mikrooparzeń.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 z pierwszymi problemami!

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mamy tutaj do czynienia z problemem sprzętowym. Na szczęście okazuje się, że tak nie jest, a przynajmniej tak twierdzi firma LG. Przekonuje, że przyczyną kłopotów jest prąd, który stale doprowadzany jest do wspomnianych złączy. Obiecuje też, że w ciągu kilku najbliższych dni dostarczy poprawkę, po instalacji której zostanie on odcięty.