"Śmieciarz" z P2P

W32.HLLW.Zule jest robakiem internetowym, rozprzestrzeniającym się w sieci wymiany plików KaZaA. "Insekt" podszywa się pod różne, atrakcyjne dla użytkowników P2P pliki - po uaktywnieniu się zaśmieca dysk dziesiątkami swoich kopii i próbuje kasować pliki.

Właściwie, to W32.HLLW.Zule nie potrafi się sam rozprzestrzeniać - jego sposób na rozpowszechnianie swoich kopii polega na zapisaniu się w udostępnionym innym użytkownikom KaZaA katalogu pod intrygującą nazwą i oczekiwaniu, aż jakiś nieostrożny internauta pobierze i uruchomi taki plik. Według danych Symanteca, W32.HLLW.Zule może przybierać nazwy: BattlefieldMPpatch.exe, XXX.exe, X-mas.exe, Funny.exe, SimpsonsGame.exe, How to Crack all gamez.exe, Microsoft.exe, Simpsons.exe, Erotica.exe itp.

Po uaktywnieniu się robak tworzy na dysku kilkadziesiąt swoich kopii o różnych nazwach oraz kilkadziesiąt innych, niezainfekowanych plików. "Insekt" próbuje również usuwać zainstalowane na zainfekowanym komputerze .

Jeśli istnieje podejrzenie, że komputer może być zainfekowany przez W32.HLLW.Zule, należy zaopatrzyć się w najnowsze uaktualnienia do programu antywirusowego i przeprowadzić kompleksowe skanowanie systemu. Jeśli aplikacja wykryje kopie "insekta", należy je skasować.