Smutna wiadomość dla fanów Tesli Cybertruck

Elektryczny samochód osobowy typu pickup firmy Tesla wywołał spore zainteresowanie, ale Elon Musk nie spieszy się z dobrymi wieściami.

fot. Tesla

W sobotę na stronie Tesli pojawiła się informacja, że zamówienia można zacząć składać już teraz, ale dokończyć je można będzie dopiero w 2022 roku. Dotyczy to wszystkich trzech modeli Cybertruck - z pojedynczym silnikiem (RWD), z podwójnym silnikiem (AWD), z potrójnym silnikiem (AWD). Pomimo wcześniejszych zapewnień firmy, że wersje z podwójnym i potrójnym silnikiem będą produkowane w pierwszej kolejności.

Warto zaznaczyć że w styczniu tego roku Musk powiedział, że Tesla będzie miała szczęście, jeśli uda się rozpocząć produkcję do końca roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami. W lipcu, kiedy Tesla opublikowała swoje wyniki finansowe za II kwartał, firma trzymała się planu - produkcja samochodów miała się rozpocząć pod koniec 2021 roku.

Zobacz również:

  • Tesla Model S Plaid ustanowiła światowy rekord prędkości! [Zobacz film]
  • Jeff Bezos nie pozwala NASA lądować na Księżycu
  • Nowe akumulatory litowo-jonowe mogą zrewolucjonizować pojazdy elektryczne

Oficjalna prezentacja pierwszego w historii Tesli pickupa z napędem elektrycznym odbyła się 21 listopada 2019 roku podczas specjalnego wydarzenia, w którym udział wziął także Elon Musk. Podczas prezentacji doszło do głośnego incydentu - Franz von Holzhausen, główny projektant Tesli Cybertruck, chciał zademonstrować wytrzymałość pancernych szyb bocznych w pojeździe. W tym celu rzucił stalową kulką, która jednak poważnie zniszczyła strukturę szyby w drzwiach kierowcy.

Według danych teslarati.com, zamówienia złożyło już ponad 1 mln osób.

Smutna wiadomość dla fanów Tesli Cybertruck

fot. Tesla

Smutna wiadomość dla fanów Tesli Cybertruck

fot. Tesla

Polecamy: Elon Musk chce stworzyć latającą Teslę - "bez zabijania ludzi"

Źródło: gizmodo.com