Snake w Mapach Google - jak zagrać w węża

Google Maps świętują już Prima Aprilis. Amerykański gigant dodał opcję gry w Snake'a w Mapach Google

Mapy Google służą do nawigowania pieszo, samochodem, rowerem lub komunikacją miejską, a teraz pozwala także grać w Snake'a. Opcja ta pojawiła się za sprawą dzisiejszego Prima Aprilis. Google znane jest z dodawania różnego rodzaju niespodzianek (Easter Egg) z tego powodu. Gra w węża powinna być z nami do końca tygodnia.

Snake w Mapach Google - jak zagrać w węża

Źródło: blog.google.com

W tym roku możemy zagrać w węża w rożnych lokalizacjach: Kairze, Londynie, San Francisco, Sao Paulo, Sydney oraz Tokio. Aby rozpocząć grę otwórz Mapy Google na swoim urządzeniu z systemem Android lub iOS wysuń menu z lewej strony i kliknij Zagraj w węża.

W Węża możemy zagrać również w wersji przeglądarkowej Map Google. W tym celu należy odwiedzić stronę https://snake.googlemaps.com

Snake w Mapach Google - jak zagrać w węża

Zastosowano grafikę w stylu retro, aby przyciągnąć także starszych użytkowników i przypomnieć im dawne czasy.

Gra w wersji mobilnej polega na przesuwaniu palcem, aby sterować pociągiem w celu zabrania ludzi z planszy. W wersji desktopowej używamy klawiszy ze strzałkami co ułatwia sterowanie . Każdy dodatkowy pasażer powoduje, że pociąg się wydłuża, co z czasem zwiększa poziom trudności. Oczywiście uderzenie w krańce planszy lub zapętlenie pociągu kończy rozgrywkę.

Każde z miast ma swoje specjalne miejsca i atrakcje pozwalające zdobyć więcej punktów (np. w San Francisco zdobędziemy dodatkowe punkty za przejazd przez most Golden Gate, w Londynie gdy przejedziemy przez London Eye lub rybę z frytkami).

Jaki najwyższy wynik udało Wam się zdobyć?