Snapchat nie działa! Tysiące użytkowników na całym świecie nie mogą korzystać z aplikacji

Snapchat zaliczył pierwszą od dawna dużą awarię. Usługa praktycznie przestała działać.

Snapchat od kilkunastu godzin boryka się z potężną awarią. Wczoraj około godziny 16 pierwsi użytkownicy zaczęli raportować problemy z działaniem usługi.

Snapchat nie działa! Tysiące użytkowników na całym świecie nie mogą korzystać z aplikacji

Źródło: techadvisor.co.uk

Jeżeli Twoja aplikacja Snapchat nie uruchamia się lub nie pozwala na wysłanie Snapa nie jesteś jedyny.

Zobacz również:

  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin
  • Apple Watch 7 vs Galaxy Watch 4: Co różni te smartwatche?
  • Xiaomi przeprasza użytkowników. Wszystko przez wadliwe MIUI [AKTUALIZACJA 16.09.2021]

Aplikacja mobilna do wysyłania krótkich filmików i zdjęć nie działa obecnie w części Stanów Zjednoczonych oraz większości krajów europejskich. Dziesiątki tysięcy użytkowników z różnych części świata donosi, że Snapchat na ich urządzeniach z systemem iOS oraz Android przestał działać.

Wszystko wygląda na to, że potężna awaria rozpoczęła się o godzinie 10 rano czasu wschodniego. Snapchat potwierdził istnienie problemu. Firma poinformowała, że pracuje nad przywróceniem pełnej funkcjonalności usługi.

Za pośrednictwem Twittera przedstawiciele firmy przekazali: "Wiemy, że wielu użytkowników Snapchat'a ma problem z korzystanie z aplikacji".

Downdetector zanotował gwałtowny rozwój awarii dziś w godzinach nocnych. Najnowsze dane sprzed kilku godzin informują, że aż 81 procent użytkowników nie może wysyłać zdjęć, a 18 procent nie jest w stanie odebrać przychodzących powiadomień, ani odświeżyć aplikacji.

Problemy ze Snapchatem dotyczą wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych oraz północnych krajów Europy. W Polsce z problemem boryka się stosunkowo niewielka część użytkowników. Downdetector informuje o niespełna 2600 zgłoszeniach. 51 procent raportujących donosi, że ma problemy z logowaniem się do aplikacji. 32 procent zgłoszeń dotyczy problemów z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości, a 15 procent problemów z połączeniem z serwerami.

Niestety w chwili obecnej nie wiemy jaki jest powód tak dużej awarii Snapchata. Problemy z połączeniem się z usługą wywołały sporą frustrację u osób pozostających w domach w związku z pandemią koronawirusa.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 z rewelacyjną przednią kamerką do selfie.

Źródło: dailymail.co.uk