Snapchat próbuje ratować statystyki. Czy pojawi się konkurent dla TikTok?

Nowa funkcja Sound of Snapchat ma być odpowiedzią na niezwykle popularnego TikTok'a. W jej reklamowanie zaangażowano Justina Biebera. Na początku z funkcji skorzystają wybrani posiadacze iPhone'a.

Konkurencja pośród aplikacji społecznościowych cały czas rośnie. Na rynku pojawiły się nowe aplikacje, z których najpopularniejszy jest TikTok. Chiński program odebrał popularność konkurencji takiej, jak Facebook czy Instagram, ale najbardziej ucierpiał Snapchat.

Snapchat
Źródło: techadvisor.co.uk

Snapchat

Źródło: techadvisor.co.uk

W dobie rosnącej popularności krótkich materiałów wideo Snapchat postanowił wprowadzić nową funkcję, która ma spowodować wzrost zainteresowania usługą.

Zobacz również:

  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin
  • Sukces TikToka: 3 miliardy pobrań
  • Zaostrzenie prywatności na iOS nie zadziałało na Facebooka!

Użytkownicy Snapchata, którzy korzystają z iPhone'a i zaktualizują swoją aplikację otrzymali możliwość dodawania muzyki do swoich snapów. Piosenki możemy wybierać spośród dosyć pokaźnej biblioteki udostępnionej przez twórców.

W chwili obecnej nie wiemy kiedy podobna funkcja trafi do użytkowników korzystających z Androida.

O dostępności nowej funkcjonalności pozwalającej na dodawanie piosenek do snapów poinformowali użytkownicy z Australii oraz Nowej Zelandii.

Snapchat umożliwił dołączanie piosenek do snapów, ale nadal brakuje najważniejszych funkcji z TikTok'a takich, jak synchronizacja ust czy remiksowanie utworów.

Twórcy aplikacji wierzą, że dzięki nowemu rozwiązaniu ze Snapchata zaczną korzystać młodsi użytkownicy.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym przekazano, że Snapchata połączono ze Spotify, Apple Music oraz SoundCloud. To właśnie z tych trzech miejsc możemy wybierać nasze ulubione utwory, które chcemy dołączyć do snapa.

Na moim prywatnym iPhone z iOS 14 po aktualizacji aplikacji Snapchat do najnowszej wersji brakuje opcji dodawania utworów do snapów.

Sprawdź, czy TikTok jest bezpieczny dla Twoich dzieci.

Źródło: techradar.com