Snapchat wchodzi na desktopy. Na liście wspieranych aplikacji YouTube, Skype i Twitch

Nie ulega wątpliwości, że Snapchat nie jest już na topie. Aplikacja musi walczyć z coraz mocniejszą konkurencją, która oferuje dokładnie tę samą funkcjonalność. Przyszła zatem pora na ofensywę na desktopach. Snap Camera zainstalujemy na komputerach z systemem Windows oraz macOS.

Snap Camera

Snap Camera dla Windows i macOS to jedna z podstawowych funkcji Snapchata, czyli animowane nakładki (tzw. Lens), które pozwalają zmienić nasz wizerunek na tysiąc możliwych sposobów. Mechanizm opiera się na rzeczywistości rozszerzonej (AR), nakładając na obraz z kamery różne dodatkowe obiekty. Rozwiązanie działa dokładnie tak samo na smartfonie z mobilną wersją Snapchata.

Jedną z podstawowych zalet Snap Camera ma być ścisła integracja z najpopularniejszymi platformami wideo do strumieniowania obrazu i prowadzenia wideorozmów. Na liście wspieranych usług znajdziemy między innymi YouTube’a, Twitcha oraz Skype’a. Co ciekawe, twórcy aplikacji nie wymagają od nas posiadania konta na Snapchacie. To może stanowić dla niektórych pewną zachętę.

Snap Camera podczas strumieniowania wideo będzie nakładać filtry AR na obraz z kamery i w ten sposób może uatrakcyjnić przekaz. Co ciekawe, będzie można również udostępniać oglądającym specjalne kody QR, które po zeskanowaniu smartfonem odblokują atrakcyjne dodatki. W ten sposób Snap ma nadzieję, na przyciągnięcie do swojej aplikacji większego grona odbiorców.