Snapchat z nowym współdzielonym z innymi aplikacjami Stories

Popularność Snapchata spadła więc już wkrótce Snapchat Stories zobaczymy w innych popularnych aplikacjach.

Snapchat pojawił się na rynku w 2011 roku. Do Polski aplikacja szczytową popularność uzyskała dopiero kilka lat później. Niestety na rynku pojawiła się silna konkurencja, która skutecznie odbiera użytkowników Snapchatowi. Firma znalazła właśnie sposób na poradzenie sobie z problemem.

Snapchat z nowym współdzielonym z innymi aplikacjami Stories

Źródło: techadvisor.co.uk

Snapchat'owe Stories już wkrótce pojawią się w innych popularnych aplikacjach. Snap Inc. zaktualizowało API aplikacji. Nowością jest możliwość implementacji obsługi Snapchat Stories w zewnętrznych aplikacjach.

Zobacz również:

  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin

Snapchat jest pierwszą aplikacją, w której znalazła się funkcja krótkiego udostępniania filmików wideo, które po pewnym czasie znikają. Stopniowo podobne rozwiązania zostały wprowadzone przez Facebook'a, Instagram, YouTube, SoundCloud, Linkedin, SoundCloud i wielu innych.

Snap Inc wierzy, że dzięki możliwości implementacji oryginalnych Snapchat Stories do zewnętrznych aplikacji zatrzyma trend budowania podobnych rozwiązań.

Twórcy Snapchata uważają, że w Stories istnieje ogromny potencjał reklamowy, ale obecnie w aplikacjach zewnętrznych Snapchat nie będzie wyświetlał reklam. Powinno się to zmienić w przyszłości.

Wiceprezes Snapchat Ben Schwerin wierzy, że nowe rozwiązanie pomaga deweloperom i umożliwia zaoszczędzenie ogromnej ilości czasu i zasobów. Schwerin uważa, że implementacja Snapchat Stories w zewnętrznych aplikacjach pozytywnie wpłynie na rozwój Snapchata.

Pierwsze informacje o implementacji Snapchat Stories w zewnętrznych aplikacjach pojawiły się rok temu na Partner Summit. Niestety w tym roku impreza została odwołana w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Twórcy Snapchata maja nadzieje, że Stories App Kit w popularnych aplikacjach takich, jak Reddit, Spotify czy TikTok przyniesie aplikacji dodatkową popularność.

Użytkownicy będą w stanie umieścić swoje Stories w innych aplikacjach bezpośrednio po ich wykonaniu. Jest jednak pewna istotna różnica. Stories w zewnętrznych programach wygasają po 7 dniach. Na Snapchacie są one ważne jedynie przez 24 godziny.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11, który idealnie nada się do robienia zdjęć i nagrywania filmów.

Źródło: techcrunch.com