Snapdragon 8 Gen 1 ma poważny problem!

Wygląda na to, że Qualcomm już teraz musi się uporać z problemami w swoim flagowym procesorze Snapdragon 8 Gen 1.

Na początku grudnia Qualcomm zaprezentował swój najnowszy procesor, który znajdziemy zapewne w większości flagowych smartfonów w 2022 roku: model Snapdragon 8 Gen 1. Pierwsze urządzenia w niego wyposażone pojawią się jednak na rynku jeszcze w tym roku, a pierwszym z nich ma być Motorola Moto Edge X30. Mówi się także, że tuż za amerykańskim producentem są już Xiaomi oraz ZTE, jednak to chyba Motoroli przypadnie palma pierwszeństwa.

Okazuje się jednak, że nie wszystko wygląda tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście nowy procesor ma oferować dużo lepszą wydajność od obecnych na rynku Snapdragona 888 i 888+. Idą za tym jednak pewne dość poważne problemy.

Zobacz również:

  • Volvo z 2x szybszym systemem inforozrywki. Kiedy zadebiutuje?
  • Znamy specyfikację nowego Realme 9 Pro. Jest nieźle!
  • Jak wygląda smartfon z chipsetem Snapdragon 8 Gen 1? Ano tak

Okazuje się bowiem, że pierwsze wymagające testy Moto Edge X30 sygnalizują, że nowy procesor Qualcomm ma problemy z przegrzewaniem się w trakcie pracy. Leakster Ice Universe sugeruje, że 2022 rok może być gorącym okresem dla smartfonów z Androidem i ich użytkowników.

Jeżeli producentowi uda się pokonać te przeszkody, to Snapdragon 8 Gen 1 może okazać się najmocniejszym procesorem na świecie, przeznaczonym do urządzeń mobilnych. Wyniki pierwszych testów syntetycznych nowego procesora pokazują, że jego wydajność jest większa od chipu Apple A15 Bionic, który znajdziemy w najnowszych smartfonach z rodziny iPhone 13. Co prawda wyniki były zbliżone, a w niektórych testach lepszy był procesor Apple, jednak w końcu możemy mówić o jednostce dla smartfonów z Androidem, która konkuruje z procesorami Apple.

Zobacz także: Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Sprawdź najciekawsze promocje! [10.12.2021]