Snapdragon 820 ponoć się przegrzewa. Ma być instalowany w ok. 30 smartfonach...

Samsung ma poważne problemy z układem Snapdragon 820, który ma być instalowany w Galaxy S7.

Serwis BusinessKorea.co.kr donosi, że Samsung ma poważne problemy w produkowanym w oparciu o własną technologię 14nm FinFET układem Snapdragon 820. SoC mocno bowiem się przegrzewa. Obecnie koreańska firma pracuje nad optymalizacją kodu programu kontrolującego mikroprocesor. Rozważa też podobno sięgnięcie po rozwiązanie znane z Lumii 950 XL, czyli system odprowadzania ciepła korzystający z rurek cieplnych.

To dosyć niepokojąca informacja ponieważ Snapdragon 820 miałby znaleźć zastosowanie nie tylko w kolejnym flagowcu Samsunga, Galaxy S7, ale w sumie ponoć w około 30 smartfonach, nad którymi pracują właśnie różne firmy. To też przykra informacja dla konsumentów, ponieważ z ostatnich doniesień wynikało, że układ ten będzie aż o 50% wydajniejszy od zastosowanego w smartfonie Galaxy S6 Exynosa 7420.

Snapdragon 810

Przy tej okazji nie sposób nie przypomnieć o podobnych problemach układu Snapdragon 810, które doprowadziły do tego, że Samsung zrezygnował z jego zastosowania w Galaxy S6, zaś inni producenci zmuszeni zostali do drastycznych kroków takich jak ograniczenie taktowania rdzeni (LG), czy nawet wyłączenie części z nich (HTC).