Snapdragon 821 oficjalnie. Szybszy od Snapdragona 820. Zasili Galaxy Note 7?

Snapdragon 821, który być może zagości w smartfonie Galaxy Note 7, zaoferuje w porównaniu do układu Snapdragon 820 znacznie wyższą wydajność.

Firma Qualcomm zaprezentowała oficjalnie układ SoC Snapdragon 821. Jest to odświeżona wersja Snapdragona 820, którego znajdziemy w wielu czołowych smartfonach, w tym takich modelach jak Samsung Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Xiaomi Mi5, LG G5, HTC 10 i Sony Xperia X. Oba układy będą jednocześnie dostępne na rynku.

Snapdragon 821 - cechy charakterystyczne

Snapdragon 821 oferuje cztery rdzenie Kryo (dwa taktowane zegarem 2,4 GHz, dwa taktowane zegarem poniżej 2 GHz). W porównaniu do Snapdragona 820 nowy układ ma zapewniać o 10% wyższą wydajność oraz cechować się mniejszym apetytem na energię, co zapewni producentom smartfonów możliwość łatwiejszego poradzenia sobie z odprowadzaniem generowanego ciepła, a także przełożyć może się pozytywnie na czas pracy na baterii.

Snapdragon 821 - dla kogo?

Snapdragon 821 trafi do smartfonów z wyższej półki, które pojawią się na rynku w II połowie 2016 roku. Obecnie oczekuje się, że mogą to być takie modele jak Galaxy Note 7 i kolejny Nexus, który ma być produkowany przez firmę HTC.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: