Snapdragon Game Pack - powstaje konkurencja Tegra Zone

Qualcomm pozazdrościł Nvidii sklepu z aplikacjami na system Android i postanowił stworzyć podobną usługę. Snapdragon Game Pack ma oferować ponad 100 rozrywkowych aplikacji wyłącznie dla użytkowników firmowego hardware’u.

Snapdragon Game Pack to odpowiedź firmy Qualcomm na inicjatywę swojego głównego konkurenta Nvidii i jej sklepu z aplikacjami Tegra Zone. Tak jak i w drugim przypadku gry i aplikacje oferowane będą wyłącznie na urządzeniach pracujących na podzespołach danej firmy.

Jak sama nazwa wskazuje Snapdragon Game Pack będzie dostępny dla smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą procesorów z serii Snapdragon oraz układów graficznych Adreno. Nie wiadomo na razie w jaki sposób owa "paczka" będzie dystrybuowana. Prawdopodobnie nie będzie to osobny sklep jak w przypadku Tegra Zone od Nvidii, ale stosowna aplikacja dostępna z poziomu sklepu Android Market i dostępna jedynie dla wybranych urządzeń. Możliwe też, że niektóre z tytułów będą od razu preinstalowane na konkretnych modelach smartfonów i tabletów.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S23 w końcu nie potraktuje Polski gorzej. Qualcomm świętuje zwycięstwo
  • Gdzie kupić PS5? Najniższe ceny i najlepsze oferty na PlayStation 5

W Snapdragon Game Pack znajdzie się ponad sto gier znanych deweloperów urządzeń mobilnych takich jak Babaroga, Booyah, Com2us, Digital Chocolate, Eyelead Software, Guild Software, NAMCO BANDAI, Gameloft, Natural Motion, Polarbit, Southend Interactive czy Tripwire.

Inwestycja Qualcomm w obszarze gier od razu przywodzi na myśl skojarzenia z jednym z nowych smartfonów wyposażonych w procesor Snapdragon - Sony Ericsson Xperia Play. Twórcy urządzenia nawiązali już współprace z wieloma deweloperami, m.in. Gameloftem, którzy tworzą gry specjalnie zoptymalizowane pod podzespoły oraz klawiaturę urządzenia. Inicjatywa Qualcomm najwyraźniej jest rozszerzeniem tej idei.

Czołowe urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą produktów Qualcomm można znaleźć na oficjalnej stronie firmy. Bardziej szczegółowe informacje na temat Snapdragon Game Pack powinny pojawić się już wkrótce.