Snappy - rozpoznawanie twarzy teraz tańsze

Od pewnego czasu na rynku dostępna jest ciekawa kamera internetowa Snappy. Jej najbardziej charakterystyczną ceną jest możliwość rejestrowania i rozpoznawania twarzy użytkownika. Teraz, jej dystrybutor - firma Auto ID Polska - informuje o obniżeniu ceny urządzenia.

Snappy, to niewielka kamerka o wadze około 120g. Z komputerem komunikuje się przez złącze USB 2.0. Maksymalna rozdzielczość zdjęcia, jaka oferuje Snappy to 1280x1024p. Jeżeli chodzi o nagrywanie wideo użytkownikowi oferowane jest 640x480p. Maksymalna liczba klatek na sekundę z jaką nagrywać może kamera wynosi 30.

Najciekawszą funkcjonalnością kamery Snappy jest wspomniana funkcja rozpoznawania twarzy. Zwiększyć może ona w istotny sposób bezpieczeństwo naszego komputera ale także umożliwi na przykład automatyczne włączenie wygaszacza ekranu kiedy odchodzimy od komputera. Przykłady zastosowań można zresztą długo mnożyć.

Zobacz również:

  • Creative Live! Cam Sync 1080p V2 - lepsza wersja pracy zdalnej
  • Skąd brać darmową muzykę do filmów - najlepsze, bezpłatne bazy muzyki
Snappy - rozpoznawanie twarzy teraz tańsze

Kamerka Snappy

W zasadzie jedynym mankamentem, jaki zauważyliśmy, jest delikatna obudowa kamerki - mamy wrażenie, że plastikowe pudełko, w którym zamknięta jest elektronika, może być bardzo podatne na uszkodzenia. W przypadku stosowania kamery Snappy razem z komputerem stacjonarnym nie jest to duży problem ale kiedy weźmiemy ja w podróż naprawdę powinniśmy uważać.

Nowa cena kamery Snappy wynosi 179 złotych brutto

Więcej informacji na witrynie dystrybutora