Snickers Mobile - wreszcie start nowego operatora

W kwietniu na rynek oficjalnie wszedł nowy operator komórkowy: Snickers Mobile. Jednak dopiero teraz użytkownicy otrzymują karty SIM pozwalające na korzystanie z sieci.

Aby stać się abonentem Snickers Mobile i zdobyć jedną ze 100 tysięcy kart SIM, należało wziąć udział w konkursie, kupować batony Snickers, a następnie wysyłać SMS-em (lub wpisywać na witrynie) kody umieszczone wewnątrz opakowań. Karty mieli otrzymać ci użytkownicy, którzy wysłali najwięcej kodów.

Przykładowy profil użytkownika

Przykładowy profil użytkownika

Konkurs już się zakończył, użytkownicy otrzymują karty SIM listem poleconym. Większość użytkowników zdobyła karty doładowane na starcie kwotą 5 zł (tak przynajmniej mówi regulamin - w naszym wypadku były to zaledwie 3 zł), ale aby z nich skorzystać konieczna jest aktywacja na witrynie Snickers Mobile lub telefon do konsultanta, który zaproponuje nam numer telefonu do wyboru.

Wybór numeru

Wybór numeru

Cennik

Koszt połączenia w sieci to 0,35 zł/min. Dzwoniąc poza sieć i na telefony stacjonarne użytkownicy zapłacą 0,67 zł/min. SMS w sieci ma kosztować 0,2 zł, a poza nią - 0,23 zł; MMS - 0,4 zł. Co jednak ciekawe, abonenci ponoszą "miesięczną opłatę usługową" w wysokości 1,5 zł brutto.

Numer aktywowany

Numer aktywowany

W trakcie trwania konkursu udało nam się przeprowadzić wywiad z jego uczestnikiem, który znalazł się w pierwszej trójce osób z największą liczbą wysłanych kodów. Oto co nam powiedział świeżo upieczony posiadacz numeru diamentowego:

Nabiłem 293 kody i zastanawiałem się, czy wysyłać jeszcze więcej. Dość długo prowadziłem, ale w ostatniej chwili okazało się, że to za mało. Udział wziąłem dlatego, że w poprzednich konkursach też uczestniczyłem i nawet udawało mi się coś wygrywać. :)

Wbrew obietnicy po aktywacji karty otrzymujemy 3, a nie 5 zł

Wbrew obietnicy po aktywacji karty otrzymujemy 3, a nie 5 zł

Chciałem sprawdzić, jak to będzie w tej akcji - nie planowałem zajść tak wysoko, ale że rodzinka szybko pałaszowała batony, więc ciągle je kupowałem. Jednego razu zaopatrzyłem się w 90 sztuk w Tesco w Krakowie - były w promocji. :)

Numer raczej zachowam. Jest w miarę przyswajalny, łatwo go zapamiętać.

Patrz też: "Katolicki operator GSM - start we wrześniu?"

Dodatkowe informacje: Snickers Mobile