Śnieżna dziewczyna – co oznacza zakończenie? Czy Netflix stworzy 2. sezon?

Śnieżna dziewczyna to obecnie jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. Czy hiszpańska produkcja zasłuży na 2. sezon?

fot. Netflix

Śnieżna dziewczyna – najważniejsze informacje

  • Tytuł: Śnieżna dziewczyna (La chica de nieve)
  • Twórcy: Jesús Mesas, Javier Andrés Roig
  • Gatunek: thriller
  • Liczba sezonów: 1
  • Czas emisji: 2023
  • Kraj produkcji: Hiszpania

Śnieżna dziewczyna to najnowszy przebój Netfliksa, który w bibliotece platformy zadebiutował 27 stycznia 2023 roku. Serial jest adaptacją powieści kryminalnej Javiera Castillo pod tym samym tytułem. Produkcja opowiada o dziennikarce Miren Rojo, która prowadzi śledztwo w sprawie dziewczynki imieniem Amaya, która zniknęła podczas parady w Maladze. Serial jest mroczny i ponury, a im dalej posuwa się Miren w swojej pracy, tym więcej tajemnic wychodzi na światło dzienne.

Licząca sobie 6 odcinków Śnieżna dziewczyna błyskawicznie stała się numerem 1. w netfliksowym rankingu Top 10. najchętniej oglądanych seriali. Czy to oznacza, że produkcja otrzyma 2. sezon? Przyjrzyjmy się najpierw zakończeniu sezonu 1.

Finał sezonu – wyjaśnienie

Miren poświęciła aż 9 lat na odkrycie zagadki zniknięcia Amayi. Jej wysiłki zostały w końcu wynagrodzone – okazało się, że dziewczynka została porwana przez Iris – mieszkająca na wzgórzach kobietę, u której matka Amayi zdiagnozowała bezpłodność. Nie mogąc się z tym pogodzić, Iris porwała Amayę i przekonała ją, że zewnętrzny świat jest niebezpieczny i niegodny zaufania.

Gdy Iris zorientowała się, że Miren odkryła jej sekret, postanowiła w środku nocy uciec z dziewczynką, a następnie popełnić samobójstwo, zjeżdżając samochodem z klifu. Dziennikarce udało się jednak dotrzeć na miejsce wypadku – jak się okazało, choć Iris zginęła, Amayi udało się przeżyć. Mimo nieufności i szoku, dziewczynka ostatecznie wróciła do swoich biologicznych rodziców.

Choć sprawa porwanego dziecka była fabularną osią serialu, nie był to jedyny ważny serialowy wątek. Miren ścigały bowiem demony przeszłości. Kobieta została bowiem wykorzystana seksualnie, a nagranie z gwałtu trafiło do dark webu. Ze sprawą powiązani mieli być dwaj mężczyźni – Luque i Foster – którzy następnie zginęli w tajemniczym wypadku. Jak łatwo się domyślić, główną podejrzaną w sprawie ich śmierci była właśnie Miren.

W ostatnich scenach serialu dziennikarka otrzymuje kopertę, podobną do tych wysyłanych przez Iris. W środku znajduje się jednak nie nagranie z Amayą, ale z nieznaną kobietę wykorzystywaną seksualnie. Na kopercie ktoś napisał: Chcesz się pobawić?

Czy będzie 2. sezon?

Cliffhanger w zakończeniu sezonu sugeruje, że twórcy są gotowi na stworzenie nowych odcinków. Czy 2. sezon powstanie, zależy wyłącznie od Netflixa. Śnieżna dziewczyna wydaje się cieszyć dużą popularnością, jednak jak wiadomo, wyniki oglądalności, które musi osiągnąć produkcja, są bardzo wyśrubowane. Hiszpański serial ma jednak sporą szansę na nowe odcinki.

Zobacz także: Najciekawsze premiery seriali – LUTY 2023. Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video, CANAL+ online